Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jaromír Jágr: “Môj vzťah k Slovensku je len a len pozitívny!“

december 12, 2019 - 09:50
Jedna z najväčších postáv histórie NHL Jaromír Jágr tvrdí, narodil som sa v Československu, som Čechoslovák. Hokejová legenda, ktorá v rámci Noci s legendou na Slovensku prehovorí o svojich úspechoch i porážkach, tak má k Slovensku veľmi blízko. Potvrdil to aj v našom rozhovore.

Aký máš vzťah k Slovensku?

Pozitívny. Ja som sa narodil v Československu a nemám vôbec dôvod to rozdeľovať. Vlastne sme do mojich 18-tich rokov nastupovali spoločne Česi a Slováci v jednom reprezentačnom mužstve. Na Slovensku mám veľa kamarátov, takže môj vzťah k nemu je len a len pozitívny. Nikdy som nemal žiadne nepríjemné skúsenosti so Slovákmi alebo Slovenskom.

Za svoju hokejovú kariéru si sa stretol s množstvom slovenských hokejistov. Na koho si najviac spomínaš?

Ročník medzi 1970 a 1974 bol veľmi silný, s mnohými chlapcami sme hrávali v reprezentačných výberoch od 16 do 18 rokov a potom sme spoločne odišli do NHL. Bol to napríklad Žigo Pálfy, Pavol Demitra, Jozef Stümpel, s týmito hráčmi som strávil veľmi veľa spoločných rokov. Potom som s ďalšími hráčmi nastupoval alebo sme sa počas hokejovej kariéry spriatelili. Patria medzi nich určite bratia Hossovci a nesmiem zabudnúť na môjho najväčšieho súpera v mojej hokejovej kariére, ale na druhú stranu jedného z mojich najlepších priateľov Zdena Cháru.

Prečo si sa rozhodol porozprávať aj slovenským fanúšikom svoj životný príbeh?

Verím, že môj príbeh a cesta do takmer 48 rokov je zaujímavá a prípadne môže byť inšpiratívna pre mnoho ľudí. Nechcem, aby Noc s legendou bola len o tom, že Jaromír Jágr niekde sedí 2 hodiny a rozpráva, koľko gólov dal, čo urobil, ako to prežil. Chcem, aby to bol taký mix medzi kultúrou a športom, plný hostí. Hudobní hostia, moji spoluhráči, moji protihráči. Hudobné hviezdy, ktoré som ja celý život obdivoval, ale nemal som šancu vidieť ich spievať naživo. Chcem rozprávať aj o veciach mimo hokeja. Napríklad o tom, ako som sa dostal do slepej uličky. Želám si, aby to bola noc taká, že keď sa na to človek príde pozrieť, aby si povedal, stálo to za to, som rád, že som tu.

NOC S LEGENDOU, ktorá už v Prahe hostila svetoznámych boxerov Mika Tysona a Tysona Furyho, tentokrát poteší milovníkov hokeja a to nielen v Čechách, ale aj na Slovensku. Konkrétne 14.júna budúci rok sa v Edison parku v Bratislave chystá galavečer práve s hokejovou legendou Jaromírom Jágrom. Ponúkne zaujímavé spojenia a príbehy viacerých osobností. Jedným z hostí bude aj čerstvá česko-slovenská jednotka v MMA Attila Végh. Okrem neho sa fanúšikovia môžu tešiť aj na ďalšie známe mená, ktoré určite ulahodia nielen športovým nadšencom. Organizátori ich budú predstavovať postupne.

- - Inzercia - -