Dnes je nedeľa, 27.september 2020, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keď padajú hviezdy

január 09, 2020 - 22:25
Nedávno som stretla jednu moju známu. Naschvál píšem známu a nie kamarátku, pretože skutočné kamarátky dokážem zrátať na prstoch jednej ruky. Táto známa však vedela, že som „šperkofil“, tak otvorila aj túto tému.

Asi mala zlý deň a vstávala hore zadkom. Čokoľvek sme si povedali, všetko znegovala a ofrflala. Až sme sa dostali k tým šperkom. Začala hovoriť, že nerozumie všetkým ženám a mužom, čo dokážu vysoliť neskutočné prachy za šperky, keď existuje bižutéria. Áno, aj ja mám doma pár kúskov peknej bižutérie. Voči kvalitnej bižutérii nemám žiadne výhrady. Ak si kúpim narýchlo jednoduché šaty, ktoré si žiadajú dlhú reťaz farebných korálikov, viem si ju za päť minút kúpiť.

Neviem si však predstaviť, že by som si tie sklenené, drevené či umelohmotné koráliky ukladala do šperkovnice a kochala sa nimi. Bižutéria časom stratí na lesku, o hodnote ani nehovorím. Tú stráca už pri zaplatení na pokladni.

Zato luxusné šperky netešia iba mňa, ale budú tešiť celé ďalšie generácie mojej rodiny. Budú hriať pri srdci spomienkami, oslňovať krásou a verte, že ak by si niekedy moja vnučka mala zaplatiť vzdelávanie alebo niekomu pomôcť a predá tieto šperky, nebudem sa na ňu hnevať ani len trošku.

Tak som sa zasnívala a vyberám si kúsky do rodinnej šperkovnice. Nech za to stoja.

Náhrdelník ALO Heaven Seraph. Prekrásna, takmer päťkarátová paraiba, ktorú si kedysi španielski dobyvatelia mýlili so smaragdom, má farbu ako nádherné Karibské more. V zajatí diamantov a platiny vyzerá, akoby nad týmto druhom turmalínu padali hviezdy.

Rada by som mala tento výnimočný klenot v šperkovnici napriek tomu, že nie je určený na každodenné nosenie. Ale tieto skvosty nie sú len o tom. Bola by som si istá, že moje peniaze sú investované správne. Veď čo už sú len kusy papiera v banke?

Určite si však viem predstaviť, že by som si na každodenné nosenie mohla vziať topásový prsteň ALO Rainbow Princess spolu s jemnými topásovými náušničkami v ružovom zlate zasadenými do magického kruhu diamantov.

Táto kolekcia možno nemá veľkosť diamantu z Titanicu, zaručuje však, že jej hravé farby vás rozjasnia pri každej príležitosti a nikdy nepotopia.

Katka je jedna z nás. Žena, ktorá zo všetkého najviac miluje svoju rodinu. Žije v slovenskom meste strednej veľkosti, každý deň chodí do práce, záhradu má viacej dekoratívnu ako úžitkovú, rada vymýšľa recepty, má rada módu a dizajn a občas si rada píše postrehy o svete, o ľuďoch a o vzťahoch. Pre vás píše seriál o šperkoch. O tých zážitkových aj o tých skutočných.

- - Inzercia - -