Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Intuíciu môžete (opäť) objaviť cvičením. Napovieme vám, ako!

február 02, 2020 - 11:00
Veľa ľudí sa v dnešnej dobe riadi skôr rozumom a neriskuje “našepkávanie” intuície. Mnohí ju dokonca potláčajú až do stavu, keď majú pocit, že vlastne ani neexistuje.
Foto: 

1. Pohodlne sa posaďte a uvoľnite. Najlepšie je vybrať si miesto, kde nebudete rušený.

2. Myslite na niečo, s čím si neviete poradiť. Sformulujte daný problém do otázky. Náš príklad: “Mám odísť do zahraničia?”

3. Objasnite si možné alternatívy, medzi ktorými sa neviete rozhodnúť. Prvá je, že ste odišli. Druhá je, že ste ostali na pôvodnom mieste.

4. Zatvorte oči – cvičenie sa nedá robiť s otvorenými očami. So zatvorenými očami donútite myseľ sústrediť sa na vlastné pocity, zladiť telo s dušou a intuíciou.

5. Teraz si predstavte prvú alternatívu – je o pár mesiacov neskôr a vy ste v zahraničí. Našli ste si novú prácu, zoznámili sa s novými ľuďmi. Máte už zabehanú rutinu. Aký máte z toho celého pocit?

6. Následne si predstavte druhú alternatívu – je o pár mesiacov neskôr a vy ste stále na tom istom mieste, nič sa vo vašom živote nezmenilo. Robíte to, čo doteraz a bývate tam, kde doteraz. Aký máte pocit? Dobrý, zlý alebo zvláštny? Neanalyzujte do hĺbky, sústreďte sa na základný pocit.

7. Z jednej z alternatív máte oveľa lepší pocit. Na to riešenie vás navádza vaša intuícia.

8. Otvorte oči. Už by ste mali mať jasnú predstavu o tom, čo treba urobiť. :-)

Zdroj: Shutterstock, Zelené Jablko, doctordoni.com

- - Inzercia - -