Dnes je pondelok, 26.október 2020, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž! Vyhraj valentínsku večeru pre dve osoby

február 06, 2020 - 17:15
Už čoskoro je tu deň sv. Valentína a mnohí z vás určite premýšľajú kam sa vyberú so svojou polovičkou. Pokiaľ ste na to ešte neprišli, máme riešenie. Vyhrajte valentínsku večeru s fľašou dobrého vínka.

Ako vznikol sviatok sv. Valentína. Eistujú rôzne legendy. Jedna z nich   hovorí o pohanskom kňazovi menom Valentín. Bol obrátený na kresťanskú vieru a žil v Ríme, údajne v 3. storočí nášho letopočtu. Cisár Claudio v tom čase vydal dekrét, ktorý zakazoval rímskym vojakom uzavrieť manželstvo. Tvrdil, že manželské radovánky by mohli spôsobiť rozptýlenie a vojaci by si neplnili svoje vojenské povinnosti.

Valentín aj napriek zákazu zamilované páry sobášil. Avšak, onedlho to cisár zistil, uväznilo ho a odsúdil na smrť. Pred vykonaním tohto rozsudku napísal Valentín zamilovaný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej bol údajne zaľúbený. Popravili ho 14. februára v roku 296 nášho letopočtu. Pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň. Na jeho počesť sa stal 14. február dňom zaľúbených a sv. Valentín sa stal patrónom zaľúbených párov. 

Ak chcete vyhrať valentínsku večeru v príjemnom prostredí bratislavskej reštaurácie Zichy, stačí ak sa s nami podelíte o váš najkrajší valentínsky darček.  Odpovede na súťažnú otázku, aký je váš najkrajší valentínsky darček, zasielajte na lubica.janegova@starproduction.sk v termíne do 10.2.2020.

 Vyhodnotenie súťaže: Voucher na valentínsku večeru získava  Barbora Čaplová. 

- - Inzercia - -