Dnes je pondelok, 02.august 2021, meniny má: Gustáv
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Potešte svoju mamičku originálnym a voňavým darčekom

máj 05, 2020 - 14:50
Objavenie parfumu bola v skutočnosti veľká náhoda. Počas pálenia dreva našim predkom neuniklo, že okrem tepla sa z neho sála i príjemná vôňa. Práve odtiaľ pochádza slovo „parfum“, čiže „per fumum“ – cez dym.
Foto: 
shutterstock.com

Ešte pred pár rokmi by väčšina z nás vôňu vnímala iba ako veľké plus toho či onoho produktu. Dnes je situácia celkom iná a býva pri rozhodovaní sa o kúpe konkrétneho výrobku, nielen voňaviek, dokonca smerodajná.

Prečo je vôňa dôležitá?

Vedci zistili, že čuchová pamäť je u človeka silnejšia než zraková. Špecifická vôňa sa ľahko vryje do podvedomia každého jedinca. Aj preto jej čoraz viac spoločností, ponúkajúcich „voňavý“ sortiment, prikladá stále väčší význam. A nielen tie. Tak zvaný čuchový marketing vo veľkom praktizujú i francúzske banky, ktoré vydávajú navoňané peniaze. Vlastnú vôňu mávajú aj niektoré tenisové loptičky a na vôňu vsadili aj podaktoré vychýrené kasína, ktoré prevoňaním priestorov výrazne zvýšili aktivitu prítomných hráčov.

Vône majú tiež neodškriepiteľný vplyv na našu momentálnu náladu. A čo podľa odborníkov ovplyvňuje celkovú výšku útraty v obchodoch? Správne, naša nálada.  Dobre naladení bývame ochotní minúť viac peňazí a siahame po drahších produktoch.

Krásny darček ku Dňu matiek

Ak je reč o vôni, nesmie chýbať ani zmienka o spoločnosti NOTINO, ktorá je už dlhodobo vnímaná ako synonymum kvality a krásnych, pestrých vôní. K blížiacemu sa Dňu matiek navyše ponúka niekoľko úžasných druhov voňaviek, vrátane dobre známych značiek Guess, Victoria ´s Secret či Abercrombie. V internetovom obchode NOTINO si môžete desiatky celosvetovo vyhľadávaných parfumov vyskúšať pomocou malej vzorky parfumov už za pár centov a zistiť, ktorý je ten „váš“.

Rozmaznávajte a potešte tak ženy, na ktorých vám v živote záleží najviac. Vône z portfólia spoločnosti NOTINO podčiarknu eleganciu a osobitý štýl každej matky. 

Vedeli ste, že?

  • Aromaterapiou sa ľudia zaoberajú od nepamäti. Zhruba v 10. storočí nášho letopočtu začali naši predkovia používať esenciálne a éterické oleje.
  • Flakóny či spreje boli v danom období pochopiteľne tabu, ľudia sa však vynašli. Veľkej popularite sa tešili lojové gule, ktorých aróma sa uvoľňovala postupne.
  • Človek dokáže rozoznať až 40 000 rôznych druhov vôní a pachov.
  • Vône vnímame najintenzívnejšie v dopoludňajších hodinách, najlepšie ihneď po prebudení.
  • Je dokázané, že fajčiarom sa postupom času výrazne zhoršuje čuch, a to až o 60%.
  • Rovnako sú na tom aj ľudia žijúci v mestách, ktorí necítia zhruba 70% mestských pachov.
  • Podľa prieskumov patria do trojice najobľúbenejších vôní u ľudí: vôňa čerstvo upečeného chleba, posekanej trávy a rannej kávy.
  • Pokiaľ si chcete čuchové vnemy zlepšiť, účinným spôsobom je pravidelne privoniavať k bazalke.

- - Inzercia - -