Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Toto je „sympatická mladá dáma“ z virálneho videa s Lelkešovcami!

máj 23, 2020 - 14:00
Kto by si nepamätal legendárne virálne video s manželmi Lelkešovcami, ktoré kolovalo na internete pár rokov dozadu? Vedeli ste však kto za týmto rozhovorom, ktorý vznikol ešte v roku 2012 stojí? Známu vetu: „Vy ste krásna mladá dáma, viete, kto je Alain Delon?“ pozná celé Slovensko. Poznáte však autorku – redaktorku spomínaného videa? Na svedomí ho má šéfredaktorka, PR manažérka, podnikateľka a hudobníčka Lenka Kulichová (Mušková).
Foto: 

Toto legendárne video vzniklo na after párty po Miss Slovensko v roku 2012. „Kto by to bol povedal, že jeden z mojich prvých rozhovorov sa stane virálnym. Práve v tomto roku som začínala pracovať v mediálnej oblasti a len som sa učila. Úplne nevinne som oslovila Sisu Sklovskú a Juraja Lelkeša na rozhovor a až počas neho som si všimla, že už v sebe majú nejaké to promile,“ smeje sa Lenka. 

Pri známej vete, ktorá obletela Slovensko: „Vy ste krásna mladá dáma, viete, kto je Alain Delon?“ ostala redaktorka zaskočená. „Popravde, nečakala som žiadne otázky, pretože ja som bola tá, ktorá sa mala pýtať, nie odpovedať. Z videa sa môže niekomu zdať, že ani neviem kto to je. No to nie je pravda,“ objasnila autorka videa.

Lenka Kulichová (Mušková) však nezaháľala a po kariére redaktorky a PR manažérky si v roku 2014 založila vlastnú PR agentúru, kde sa venuje písaniu článkov, copywritingu, Public Relations a marketingu doteraz. Okrem toho tiež spoluzaložila lifestylový online Magazín Deň ženy, kde pôsobí ako šéfredaktorka. 

Nedávno však predstavila aj hudobný projekt FREYA v ktorom spieva a autorsky sa podieľa spolu s hudobným kolegom – klávesákom Tomášom Kyškom. Momentálne im vychádza prvý singel s názvom Tréma. Autorom textu je Lenka a spolu s Tomášom dali dokopy hudbu. 

Ako vznikla samotná skladba? „Melódiu som si vymyslela v tzv. hatlanine za klavírom a zaznamenala na diktafón. Text mi napadol o pár dní a vychádzala som z vlastnej skúsenosti. Vždy som bývala trémistka, čo asi súvisí s mojou introvertnou povahou. V tejto piesni opisujem čo pri nej prežívam. Ako sa pokúšam vyhnať z hlavy túto paralýzu,“ hovorí speváčka a dodáva: „Piesne si vymýšľam od 16-tich. Nikdy som sa za nejakú speváčku nepovažovala, no vždy ma bavilo vymýšľať nové songy. Aj na gitare som sa začala učiť hrať preto, aby som si zhudobnila prvú báseň,“ dopĺňa.

„Pamätám si, ako som po prvýkrát počúval nahrávku z diktafónu. Vravím si, že je to celkom fajn. Zapísal som si zopár záchytných akordov a pustil som sa do harmonizácie a malých akordických úprav. Keď už všetko vyzeralo fajn, hľadal som vhodné tempo, aby vynikol spev aj hudba,“ hovorí Tomáš, ktorý sa tiež hudobne podieľal na piesni Tréma a vymyslel celú sláčikovú pasáž. 

Hudobné zoskupenie FREYA začalo s demo nahrávkami už v roku 2017 a tie predstavili ostatným muzikantom. Gitaru si zobral „pod palec“ Mário Tománek - gitarista a zakladateľ žilinskej kapely AYA. Bicích nástrojov sa ujal Roland Uškovitš, ktorý spolupracoval aj so Zdenkou Prednou či Oskarom Rózsom a momentálne hrá v kapele Ja, Ty a Rolo, ktorá má na svedomí známy virálny videoklip Lada. Basovú gitaru nahral Matúš Dobeš z niekdajšej kapely Amphibios. Zopár vokálov v piesni nahrala aj speváčka Renáta Čonková. „K Renátke chodím už viac ako tri roky na spev a môžem povedať, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie. Dokonca som pri nej pochytila taký jemný chrapľák, ale objavuje sa len občas. No, musím ešte trénovať,“ hovorí so smiechom Lenka. 

Autori fotografii: Richard Petrech, Roderik Kučavík a Jaroslav Chrupka

FREYA - Tréma (audio)

- - Inzercia - -