Dnes je piatok, 23.október 2020, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aktuality spojené s koronavírusom: Česko pustí na svoje územie slovenských občanov

máj 25, 2020 - 20:12
Výsledok dohody medzi Igorom Matovičom a Andrejom Babišom je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.

Aktualita o fitness centrách:

Majitelia fitnescentier na dnes ohlásili plán zablokovať diaľnicu do Bratislavy smerom k Triblavine s cieľom odstaviť celú dopravu. Z pôvodného plánu napokon, aj po premiérových výzvach, upustili a dopravu „len“ spomalili. Docieliť chceli, aby sa v rámci uvoľňovania opatrení súvisiacich so šírením ochorenia Covid-19, otvorili aj fitnescentrá. Majitelia fitnescentier budú rešpektovať rozhodnutie konzília epidemiológov a infektológov v súvislosti s otváraním zariadení. Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní s predstaviteľmi Únie fitnescentier Slovenska (ÚFS) to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Od 3. Júna 2020 sa okrem iných prevádzok otvárajú aj fitness centrá a ostatné vnútorné športoviská, vrátane plavární pre širokú verejnosť.
Prevádzky sa budú môcť rozhodnúť, či si zvolia obmedzenie jedného klienta na 15 metrov štvorcových, alebo podmienku dvojmetrového odstupu od ostatných ľudí.
Cvičiť sa bude môcť bez rúška, v prevádzke budú môcť byť využívané šatne a sprchy.
Prevádzkovatelia budú mať povinnosť evidovať zákazníkov pre rýchle dohľadanie kontaktov, ak by sa neskôr u niektorého z klientov potvrdilo ochorenie COVID-19
Zároveň budú mať povinnosť dezinfikovať zariadenie po každom cvičiacom klientovi.

- - Inzercia - -