Dnes je nedeľa, 16.január 2022, meniny má: Kristína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

„Budeme hrať zas. A stále viac “ William Shakespeare

jún 02, 2020 - 16:00
Letné shakespearovské slávnosti začínajú s predajom vstupeniek v stredu 3. júna 2020. Vstupenky bude možné zakúpiť na stránkach festivalu www.wshakespeare.sk a v sieti Ticketportal
Foto: 

Shakespeare v lete opäť na Bratislavskom hrade

Letné Shakespearovské hry, ktoré už dvadsiaty krát prezentujú organizátori na Bratislavskom hrade, sa neudržateľne blížia. Už 3. júna 2010 si môžu milovníci kultúry a divadla v sieti Ticketportál zaobstarať prvé lístky na festival, ktorý sa tento rok bude niesť v duchu jedného zo shakespearových textov divadelnej hry Večer trojkráľový. „Budeme hrať zas. A stále viac“.Je to v týchto časoch odvážne tvrdenie, ale ako vraví riaditeľka festivalu Janka Zednikovičová, „verím, že diváci o svoj obľúbený festival neprídu.“

„Dvadsiaty ročník festivalu bude celkom odlišný od tých, ktoré sme doteraz prezentovali“ dodáva riaditeľka festivalu. „V súčasných podmienkach bude trochu dobrodružnejší, ale nemenej umelecky a divadelne hodnotný. Napriek tomu, že sme museli posunúť a skrátiť program festivalu, prezentácia shakespearových dramatických či komediálnych hier zostáva opäť v najvyššej hereckej kvalite a divákov nesklame.“ pripomína Janka Zednikovičová. „Nemôžeme nepracovať a stále len čakať,“ pripomínajú organizátori svoje divadelné vízie.

Vstupenky sa začnú predávať do hľadiska so zníženou kapacitou a predaj budú prispôsobovať aktuálnej situácii. Sme veľmi radi, že aj v tejto ťažkej situácii nám naši partneri zachovali priazeň a snažia sa nám pomôcť“ dodáva riaditeľka festivalu a podotýka „Sú to divadelné predstavenia, pri ktorých diváci kultivovane trávia príjemný večer pod šírym nebom v očíslovanom sedení s požadovanými rozostupmi. Budeme rešpektovať všetky bezpečnostné odporúčania tak, aby sa diváci, herci aj personál cítili bezpečne a v rámci možností komfortne.“ Pestrý program začne 24. júla derniérou inscenácie Othello v réžii Michala Vajdičku. Predstavenia inscenácie boli minulý rok vypredané a tak sa štyrmi inscenáciami s ňou po piatich rokoch diváci rozlúčia. Festival pokračuje 30. júla minuloročnou premiérou Rómeo Júlia v réžii Doda Gombára. Tú vystrieda od 6. augusta Komédia omylov Romana Poláka. K 20. ročníku uvedú aj špeciálny koncertný projekt Open Shakespeare.

Vstupenky bude možné zakúpiť na stránkach festivalu www.wshakespeare.sk a v sieti Ticketportal.

Kapacita hľadiska Letných shakespearovských slávností v Bratislave je limitovaná na každé predstavenie.  Vstupenky budú v predaji od 3. júna 2020 na stránkach festivalu, kde je zverejnený celý program a informácie o predstaveniach Slávností, a v sieti Ticketportal. O aktualitách a prípadných zmenách budú diváci informovaní prostredníctvom www.wshakespeare.sk a na sociálnych sieťach. „V prípade, že by sme z dôvodu vládnych nariadení boli nútení festival zastaviť a nehrať, vrátime divákom vstupné.“ objasňuje riaditeľka festivalu. 

 

page1image34397712
page1image34396880

- - Inzercia - -