Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Fešák Mark Ronson prezradil, kto je jeho najväčšou hudobnou múzou

júl 02, 2020 - 12:00
Britsko-americký producent Mark Ronson označil zosnulú speváčku Amy Winehouse za génia. Mark spolupracoval s interpretkou na jej druhom albume Back to Black (2006).
Foto: 

"Nikdy nebude nič dôležitejšie alebo nič, čo by som viac miloval, ako Back to Black . Amy bola prvá osoba, s ktorou som kedy spolupracoval a bola tým najúprimnejším a najtalentovanejším človekom. Skladbu Back to Black napísala za desať minút. Ja som sa musel postarať len o dobré aranžmány, ktoré by jej pomohli a užil som si ten úspech bez toho, aby som si prešiel tou bolesťou, akou si prešla Amy. Ja som si až teraz prešiel vlastnou bolesťou, ktorá ma inšpirovala k nahrávke. Uvedomil som si, aká bola úžasná. Ak si niekto zaslúži, aby ho nazývali géniom, tak je to Amy," uviedol hudobník v rozhovore pre noviny The Sun na margo speváčky, ktorá zomrela v júli 2011 vo veku 27 rokov.

Raketová kariéra

Mark Ronson vydal v roku 2003 debutový album Here Comes The Fuzz, po ktorom nasledovali nahrávky Version (2007), Record Collection (2010) a Uptown Special (2015), pričom z posledného menovaného pochádza jeho zrejme najväčší hit Uptown Funk, na ktorom spolupracoval so spevákom Brunom Marsom.

Na konte má sedem cien Grammy. Okrem toho získal tiež dve BRIT Awards. Spolupracoval aj s mnohými ďalšími interpretmi, ako sú napríklad Sean Paul, Macy Gray, Christina Aguilera, Robbie Williams, Adele, Lady Gaga, Duran Duran či Paul McCartney.

Zosnulá umelkyňa Amy Winehouse:

Mark Ronson:

Ich spoločnú skladbu Valerie poznáme všetci:

Mark Ronson ft. Amy Winehouse - Valerie (Official Video)

- - Inzercia - -