Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako prekonať smútok?

júl 27, 2020 - 14:00
Smútok je potrebná emócia. Bez neho by sme nevedeli zažívať ani radosť. Každého občas prepadne a v prípade nás žien je to ešte komplikovanejšie. Hormonálne zmeny, medziľudské vzťahy, pracovné záležitosti.. Ako sa s ním popasovať, keď nás už pochytí?
Foto: 

Neviem si predstaviť aké by to bolo byť stále vysmiaty od ucha k uchu. Sú ľudia, ktorí sa snažia tak pôsobiť, ale v konečnom dôsledku je z toho jeden veľký kŕč. A na ten keď sa zvykne, je náročné ho opustiť. Poznáte to, zvyk je železná košeľa. Ako v sebe nájsť radosť aj v horších obdobiach? Ponúkame vám zopár tipov.

Kúpeľ a spánok

Mám kamarátku, ktorá náročné životné situácie jednoducho prespí. Môže to fungovať, pretože to, čo pomôže telu, pomôže aj duši. Niekedy je lepšie zavrieť oči a jednoducho nevnímať. Ono to zase raz prejde, ale treba si dopriať oddych.

Zdieľanie smútku s priateľmi

Samozrejme nie extrémnym spôsobom. Aj vaša kamarátka má svoju rodinu a svoje vlastné problémy. Priatelia sú však na to, aby sme si pomáhali v zlých aj v dobrých časoch. A svetlo do tmy dokáže vniesť aj nadhľad človeka z vonku, iný pohľad na celú záležitosť či jednoducho vám povie, aký podiel „viny“ máte na situácií aj vy. V prípade smútku ide však skôr o to, aby ste cítili, že nie ste sama. Niekedy je fajn len tak s kamarátkou sedieť doma na gauči a cítiť, že tam je pre vás. Inokedy pomôže vtipná sms správa alebo dlhý telefonát. 

Upratovanie

Možno sa vám to zdá banálne, ale spraviť poriadok v domácnosti sa rovná poriadku v duši. Budete mať zo seba dobrý pocit, lebo niečo dotiahnete do konca a budete mať krajší domov na pohľad, aj na dotyk.

Hudba a šport

Tieto dve pomôcky zahŕňajú v sebe veľa. Pomáhajú nielen psychicky, ale ešte vám aj formujú telo. Duša, telo, srdce, všetko ide ruka v ruke a jedno sa vie druhým podporiť. Pustite si vašu obľúbenú pesničku a vyšantite sa do sýtosti. Pokojne skáčte, plačte, kričte. Je to váš čas.

Prezeranie starých fotiek

Čas letí strašne rýchlo. Pri fotkách sa vám vynoria pekné spomienky a prídete na to, že aj keď v živote existujú ťažšie momenty, sú chvíle, ktoré stoja za to ich prekonať. Zaberá vraj aj prezeranie fotiek, kde sa sama sebe páčite. Tam, kde sa usmievate.

Plač

Plač je spôsob, ktorým duša uvoľňuje žiaľ, ktorý dokáže aj paralyzovať človeka. Pomáha nám v ťažších momentoch a je dobré ho uvoľniť. Pocítite úľavu na tele, aj na duši. Je aj dokázané, že hovoriť malým deťom „Neplač“ je nevhodné. Uvoľňujú tým nahromadené emócie, ktoré je podstatné dostať zo seba von. Najlepšie je sa to naučiť čím skôr.

Smútok je prirodzený

Netreba sa ho báť. Je našou prirodzenou súčasťou a posúva nás taktiež vpred. Mne pomáha nechať ho cez seba plynúť, uvedomovať si ho, pomenovať príčinu, ale nenechať sa ním ovládnuť na dlho. Život je krásny, aj so smutnými momentami.

Krásny deň dámy, s úsmevom na perách!

 

- - Inzercia - -