Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Najlepší album jej života? Taylor Swift predstavuje novinku FOLKLORE

júl 29, 2020 - 12:00
Americká speváčka Taylor Swift vydáva svoj ôsmy album s názvom Folklore. Nahrávku, ktorá obsahuje 16 skladieb, napísala a nahrala počas izolácie v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, uviedla na sociálnych sieťach 30-ročná hudobná stálica.

"Väčšina vecí, ktoré som plánovala na toto leto, sa napokon neuskutočnila," skonštatovala Swift, ktorá sa mala v júni predstaviť ako headlinerka na Pyramid stage na festivale Glastonbury. "Je tu však niečo, čo som neplánovala, a stalo sa to," pokračovala predtým, ako oznámila nový album. Spolu s ním by mala pritom zverejniť aj videoklip k piesni Cardigan.

Folklore podľa jej slov tvoria piesne, do ktorých "vložila všetky svoje nápady, sny, obavy a myšlienky", a na diaľku na nich spolupracovala so svojimi "hudobnými hrdinami", ako sú Aaron Dessner z kapely The National, Bon Iver alebo Jack Antonoff.

Na výslní už desaťročia

Taylor Alison Swift vydala debutový, eponymný album v roku 2006. K jej najväčším hitom patria skladby ako Shake It Off, Blank Space, I Know You Were Trouble či Bad Blood. Speváčka má na konte napríklad desať cien Grammy, 23 Billboard Music Awards či 29 American Music Awards vrátane Dick Clark Award for Excellence. 

Taylor Swift je krásna a úspešná žena:

- - Inzercia - -