Dnes je piatok, 23.október 2020, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam s malými deťmi vo Vysokých Tatrách

august 04, 2020 - 14:00
Vysoké Tatry sú v tomto krásnom letnom čase doslova zaliate slnkom. Nikto nebude ľutovať, že si za miesto svojej dovolenky vybral tieto naše najväčšie, zo svetového pohľadu najmenšie veľhory.

Samotné Štrbské pleso je síce zaľudnené, čo tým pravým milovníkom hôr kazí náladu, ale stále ponúka množstvo aktivít pre rodiny s deťmi, ale aj individuálnych turistov pre ktorých je práve toto pleso východiskovou dráhou na mnohé väčšie a náročnejšie túry. Pre rodiny s deťmi je výbornou relaxačnou túrou prechádzka k Jamskému plesu, po mierne vlnitom teréne, obkolesená stromami, ktoré okrem príjemného chládku ponúkajú aj lesné plody či osvieženie v krásnych malých vodopádikoch popri chodníku. Tak mi zišla na um ďalšia slovenská odrhovačka o dievčatách z Východnej, ktoré sa rady kúpu „v studenej vodičke z bystrého potôčka.“ Krásna je aj prechádzka od Štrbského plesa k vodopádu Skok. Trasa vedie cez les, je mierne kopcovitá, ale zvládnu ju aj malé deti. Na konci ich čaká nádherný vodopád pod a nad ktorým sa nachádzajú krištálovo čisté plesá.  

Ovlažiť si tvár chladnou bystrou vodou je naozaj na nezaplatenie, keďže sa jej môžete aj bez obáv napiť. Keď to trochu  preženieme môžeme povedať, kozmetické služby v Tatrách nejdú tak na odbyt ako si zaslúžia, ženy sa tu radšej umyjú vodou z potoka, ktorá je nezameniteľne čistá. A tie najodvážnejšie si zmyjú tvár vo vysokohorskom minerály pramenitej vody v Starom Smokovci. Ale veľmi nenápadne, keď tam nie je nikto, len vaše deti pozorujú ako sa ovlažujete a zmáčate si vlasy pravou minerálkou. Luxus. Zo Štrbského plesa sa dostanete krátkou vysokohorskou túrou k Popradskému plesu a odtiaľ pre tých čo vládzu aj na Rysy alebo na Hincovo pleso. S deťmi je to všelijaké, ale za prísľubom palaciniek aj so šlahačkou to zvládnu. My sme dali na posúdenie zvládnuť vlnitý terén na posúdenie päťročnému chlapčekovi a na Jamské pleso vyšiel s radosťou, naplnený úctou a krásou slovenských veľhôr. Takže hor sa do Tatier. Ponúkajú nádherné prírodné scenérie, aktívny oddych, rodinné podujatia, niektoré aj množstvo slovenských šperkov (Starý Smokovec), ktoré v galériách a butikoch stoja minimálne raz toľko a budete mať krásnu spomienku na leto.

Ak by sme sa pridržiavali slov dlhoročnej Tatranky, deti zvládnu všetko

- - Inzercia - -