Dnes je utorok, 22.september 2020, meniny má: Móric
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Film Bábovky a jeho hrdinovia sa predstavujú v novom traileri

august 08, 2020 - 08:00
Film Bábovky bude mať premiéru v kinách 24. septembra a teraz sa nám predstavuje v hlavnom traileri, ktorý nám priblíži hlavných hrdinov a hrdinky filmu a tiež naznačí viac o ich túžbach a príbehoch. Film je nakrútený podľa knižného bestselleru spisovateľky Radky Třeštíkovej.

Dej rozpráva o tom, že sme všetci navzájom prepojení a vďaka tomu môžu aj zdanlivé maličkosti niekedy zatriasť svetom.

Pod scenár filmu sa podpísala autorka knihy Radka Třeštíková spolu s režisérom Rudolfom Havlíkom, ktorý takto pozýva divákov do kín: "Môžete sa spoľahnúť, že do kina prídete na film, ktorý je zábavný, poctivý, dramatický, dojemný aj hudobný. Je to film, ktorý sme sa snažili vypiplať do posledného detailu najlepšie, ako sme vedeli. Som na Bábovky veľmi hrdý, rovnako ako na všetkých, ktorí sa na jeho nakrúcaní podieľali."

Vo filme sa divákom predstaví naozaj hviezdne herecké obsadenie. Hlavné ženské postavy príbehu stvárňujú Táňa Pauhofová, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, ra Poláková. Do úloh ich mužských proťajškov boli obsadení Ondřej Vetchý, Marek Taclík, Jiří Langmajer a Rostislav Novák. A v úlohách dcér či mileniek ich dopĺňajú Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová.

Jana Plodková hodnotí filmové spracovanie knihy týmito slovami: "Keď som si prečítala knihu, bola som na scenár veľmi zvedavá a musím povedať, že ma milo prekvapilo, ako nenásilne prepojil príbehy hlavných postáv a vypichol to podstatné. Pravdupovediac ale nedokážem povedať, či ide o film pre ženy alebo pre mužov. Je to film pre všetkých. Každá žena pôjde na tento film do kina rada so svojím mužom, a myslím, že ani muži z kina neodídu sklamaní."

Lenka Vlasáková sa pripája so svojím vysvetlením, o čom je film Bábovky: "To sme my, ženy, každá pečieme inú bábovku a každá chutí inak, hoci je to stále len bábovka. A o tom je náš film, každá žena rieši každú situáciu inak."

Ich názor za mužskú časť populácie dopĺňa Jiří Langmajer: "Film som videl a môžem s radosťou skonštatovať, že je to vydarené dielko plné skvelých hereckých výkonov a že duo režisér Havlík – kameraman Tlapák je dnes zárukou kvality. Takže určite príďte do kina, nebudete ľutovať.”

Film do kín uvedie distribučná spoločnosť CinemArt SK, producentom filmu je Petr Erben (Teória tigra, Teroristka). Vyrobila ho spoločnosť Longline Production v koprodukcii s Českou televíziou - kreatívna producentka Alena Müllerová, CiemArtom a so Štúdiom Barrandov. Výrobu filmu tiež podporil Tourism Authorrity od Thailand (Thajská centrála pre cestovný ruch).

Pozrite si trailer k novinke:

Bábovky ( 2020) oficiálny HD trailer

- - Inzercia - -