Dnes je pondelok, 21.september 2020, meniny má: Matúš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sonda do mužskej duše. Ako je to s platením na prvom rande?

august 10, 2020 - 18:00
Zdanlivo nevinná otázka, ktorá môže postupom času prerásť do väčšieho problému. Ako sa na ňu pozerajú odborníci, a predovšetkým muži?

Samozrejme je rozdiel, či ide o prvé rande, alebo s partnerom žijete v spoločnej domácnosti a tvoríte dlhoročný pár. Kým prvé, nesmelé stretnutia sa obvykle nesú v znamení platby zo strany muža, v trvalejších vzťahoch sa pomerne často stretávame s delením výdavkov na polovicu. 

Prvá schôdzka 

Má platiť vždy muž? To si väčšina chlapov nemyslí. Prax totiž ukázala, že nemálo žien na prvom stretnutí poukazuje na svoju samostatnosť a buď si svoju útratu zaplatia, alebo dokonca pozvú aj muža. Čo na to páni tvorstva? 

  • Milan (30): „Osobne nemám nič proti, ak ma na drink pozve žena. Nevidím na tom nič zlé a už sa mi to viackrát stalo.“
  • Ján (26): „Takýchto schôdzok absolvujem za týždeň niekoľko, takže ak by som mal zakaždým platiť iba ja, pracoval by som len kvôli tomu. :-)  Ja preferujem pol na pol, to je fér."  
  • Heňo (40): „Pravdepodobne patrím k staršej generácii, no dámy vždy pozývam na drink a posedenie. Prišlo by mi zvláštne, ak by na prvom stretnutí platila účet žena.“

Na objednávke (ne)záleží

Podľa psychológov je dôležitým indikátorom záujmu zo strany ženy samotná objednávka v podniku. Pokiaľ si vyberie iba niečo na pitie a počas posedenia nadšene konverzuje, značí to jej úprimný záujem. V prípade, že čašník pred ňu postaví obrovskú porciu jedla a ona sa sústredí výlučne na jeho konzumáciu, pravdepodobne sa prišla iba najesť.

Vo všeobecnosti platí, že muž by sa mal na prvej schôdzke správať galantne a účet zaplatiť. Avšak, pokiaľ má žena chuť uhradiť svoju časť, páni - nechajte ju. Veď takýto krok už dávno neznačí zmarené šance či skazený večer. A muži to veľmi dobre vedia.

Muži verzus platenie

Zdá sa, že páni majú v otázke platenia jasno. Ich najčastejšie odpovede sme zhrnuli do troch bodov:

  • Dnes je to večera, zajtra nové topánky, pozajtra predĺžený víkend pri mori. Muži, nestaňte sa chodiacou peňaženkou, ale oporou, ktorá partnerkine finančné ťažkosti pomáha reálne riešiť, nie lepiť vlastnými príjmami.
  • Nikdy za seba neplatí? Naučte ju to. Každý vzťah by mal mať stanovené pravidlá, najlepšie ihneď od začiatku. Aspoň občas by určite mala výdavky na zábavu uhradiť partnerka.
  • Nebojte sa o probléme hovoriť. Možno v konečnom dôsledku zistíte, že ste prehliadli jej náznaky uhradiť účet a všetko bude v poriadku. I keď, to je asi iba málo pravdepodobné.

- - Inzercia - -