Dnes je piatok, 18.jún 2021, meniny má: Vratislav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Denisa Čimo – pyritová princezná nám porozprávala o kameňoch

august 09, 2020 - 14:00
Kryštáli, mineráli a rozličné kamene pochádzajú zo zeme, sú to pre mňa moje zázraky – My Miracles, preto moje motto znie: „ So zázrakmi z hlbín zeme až ku hviezdam!“. Dokážeme s nimi dosiahnuť cieľ a zmeniť si život k lepšiemu. Upokoja nás, liečia, privolávajú lásku, či oddialia zlú energiu. To všetko som si na sebe vyskúšala. Priznávam sa, že mám niekedy rozlietanú hlavu na všetky strany a keby som sa viacej venovala svojim kameňom tak som vývojovo oveľa ďalej.
Foto: 

Pre mnoho ľudí sú kamene veľkou neznámou. Priblížte nám ich účinky a čo presne znamenajú pre vás?

Uctievanie kryštálov bolo známe vo všetkých civilizáciách a kultúrach počas celých dejín. Energia ukrytá v kryštáloch, ktorá nie je iná, než tá, ktorá stvorila našu planétu, sprevádzala ľudstvo na jeho ceste a ukazovala mu ako spoznať vesmírnu silu, z ktorej pochádza. V prvom rade Pyrit, môj talizman pyritové srdiečko, mi plní moje sny od prvej chvíle. Roky som obdivovala pyrit, roky ma lákal najviac zo všetkých  kameňov. Znamená to, že kameň si ma vybral, vybrala som si ho ja, spojili sa naše energetické vibrácie. Ak si zoberiete ktorýkoľvek kryštál, sú to mimoriadne citlivé predmety. Prijímajú a uchovávajú v sebe vibrácie a dojmi od človeka, s ktorým boli v kontakte až dokým nebudú odstránené a vyčistené. Preto keď si u mňa dámy vyberú šperk ako talizman pre seba, neodporúčam, aby ho chytali iní ľudia, pretože kamene reagujú. Mám skúsenosti aj v takýchto prípadoch. Kamene možno opláchnuť, a tým očistiť, vodou, no moje šperky nie. Čistím ich pri sviečke a najlepšie na ametystovej drúze. Nabíjam ich potom na slnku. Slnečné svetlo je prvotný zdroj všetkej energie a prinavráti nám silu kryštálov. 

incollage_20200807_100136150.jpg

čimo
Ruženín - minerál lásky, ktorý nám môže priniesť do života skutočnú lásku, či lásku k samej sebe

Ako dlho sa venujete výrobe šperkov a v čom vidíte u seba najväčší posun? 

Šperky tvorím už viac ako dva roky a všimla som si veľké pokroky z ktorých sa teším. Keď si k tvorbe sadnem, musím mať pokoj, hudbu a predstavivosť. Najradšej tvorím podľa seba a pri svojich piesňach. Mám konkrétne šperky, do ktorých som vložila „moje sny“ a splnili sa mi. Znie to možno prekvapujúco, ale mne to fungovalo od mala, len teraz som k tomu pridala šperky. 

incollage_20200807_095935799.jpg

čimo
Ametyst – kameň pre intuitívne sny a vesmírnej sily, ktorý nám pomáha poznať vlastné pocity a citlivejšie vnímať pocity druhých

Čo si musí naštudovať človek, ktorý sa zaujíma o oblasť v ktorej vy tak aktívne pôsobíte?

Šperky sú tvorené z minerálnych kameňov, ktoré so mnou spolupracujú a ladia. Ak pri tejto práci v stave pokoja pridám predstavivosť, pociťujem moc fantázie. Predstavivosť potrebujem pri vytváraní si sna, ktorý podnecuje túžbu po zmene a túžba  niečo zmeniť podnecuje predstavivosť. Pri tvorení nepoužívam mobil, keďže je to rušivý element a vždy mám čisté ruky, najlepšie si ich očistím nahriatím nad sviečkou v ametystovom svietniku, pri ktorom pracujem a nechýba pri mne aj moje pyritové srdiečko. Mal by to preto robiť emociálny človek čo tvorí s veľkou vášňou.

incollage_20200807_100020202.jpg

čimo
Celestín - kameň anjelov, prostredníctvom ktorého si môžeme všímať nebeské odkazy, odkazy z televízie, odkazy prostredníctvom snov, či odkaz nášho vnútorného hlasu

Vyrábate aj šperky pre mužov?

Vyrábam aj náramky pre pánov, väčšinou ako darček od dámy, ktorá už má odo mňa šperk, a ktorá daruje svojej polovičke tiež talizman. Alebo si u mňa môžete nájsť sadu Rómeo a Júlia pre oboch.

img-20200427-wa0018.jpg

Súprava pre páry – Rómeo a Júlia
Súprava pre páry – Rómeo a Júlia

- - Inzercia - -