Dnes je nedeľa, 27.september 2020, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aj počas víkendu Bratislava žila kultúrou. Boli sme pri tom!

august 10, 2020 - 06:00
Pokiaľ patríte k fanúšikom kvalitnej hudby, meno SILVIA VICTORIA REGIA vám určite netreba predstavovať. Táto umelkyňa s exotickým menom je veľmi dobre známa svojou bezchybnou hrou na klavíri, ktorú predviedla aj počas uplynulého víkendu na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

...a nielen ona. Súčasťou jej niekoľkohodinového vystúpenia bola i spevácka vsuvka obľúbenej muzikálovej herečky Blaženy Kovalíkovej, ktorá prítomných divákov previedla najväčšími hitmi hudobných legiend, akými boli skupiny ABBA či BONEY M. Pri skladbách Rivers of Babylon alebo Money, Money, Money si do rytmu podupkávali všetci. :-)

Obe umelkyne spojili v niektorých skladbách svoje talenty a ukázali divákom ich spevácke a virtuózne synchro, napríklad v podobe skladby You Must Love Me od speváčky Madonny.

Nádherné pesničky v klavírnom podaní umelkyne Silvie Victorie Regie chytili ľudí za srdce. Táto uznávaná klavirastka je taktiež skladateľkou a hneď v úvode koncertu odohrala i vlastné, strhujúce skladby. Silvia je tiež výbornou rečníčkou, po celý čas sa starala o úžasnú atmosféru a s publikom živo komunikovala.

Mimo vlastných skladieb a piesní so speváčkou Blaženou Kovalíkovou v sobotu popoludní predstavila i nádejný talent - saxofonisku Emku Barošovú, s ktorou odohrala desiatku spoločných skladieb.

Mladučkú saxofonistku má doslova pod svojimi ochrannými krídlami a počas vystúpenia nechala vyniknúť jej prirodzený talent. Ten v kombinácii s klavírom zanechal v ľuďoch príjemný, hudobný zážitok.

"Ďakujeme za pozvanie a krásnu sobotu."

- - Inzercia - -