Dnes je piatok, 23.október 2020, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vážime si dostatočne život v našej krajine?

august 17, 2020 - 16:46
Slovensko je krásne, čisté, máme veľké zásoby pitnej vody a nemôžeme sa sťažovať na nedostatok potravín alebo vzduchu na dýchanie. A predsa sa sťažujeme. Susedova tráva je vždy zelenšia, o tom niet pochýb, ale možno by bolo načase nastaviť si zrkadlo. Čo my robíme preto, aby sa nám tu dobre žilo?

Ísť príkladom

Týka sa to rodičov, ktorí majú deti, ale aj kohokoľvek kto kráča po ulici a nie je sám. Človek je tvor sociálny a stretávame sa denne s kolegami, spolupracovníkmi, rodinou, učiteľkami. Napriek tomu sa niekedy správame veľmi ignorantsky a ešte sa aj čudujeme. Čo zaseješ, presne to sa ti vráti, takže či už je to planéta, spoločnosť alebo nadriadený (podriadený), dostaneme to naspäť a niekedy omnoho intenzívnejšie. Skúsme na to myslieť keď vyhadzujeme odpadky na zem, chodíme úplne všade autom a nakupujeme potraviny zásadne v plastových sáčkoch. 

Malá krásna krajina

Áno, Slovensko by mohlo byť raj na zemi. Máme všetko potrebné na pokojný a zdravý život, dostupné vzdelanie a vrúcnu mentalitu. Prečo teda toľko negatív? Za to, že nemáme plat o jednu nulu vyšší? Môžeme mať aj ten, ale musíme brať následky, ktoré z toho plynú a to sa už nie každému chce. Za úžasný fakt v našej krajine považujem jej rozlohu. Za pár hodín sme u starých rodičov, v horách, na juhu pri jazerách, čokoľvek na čo máme chuť je na dosah. Nenechajte si vziať chuť tu žiť a tešiť sa z krás, ktoré máme. 

Mentalita je nenahraditeľná

Vždy mi to chýbalo. Po cestách po juhovýchodnej Ázií, USA, Novom Zélande a Európe prejazdenej krížom krážom som sa najviac tešila domov. Na náš humor, nadhľad, podobný pohľad na vec. V západnej Európe zarobíte viac - aj viac miniete. A to omnoho viac. Bratislavské zápchy sú s tými vo veľkomestách naozaj smiešne a treba si dať pozor aj na veľmi rozdielnu mentalitu. To, že nie ste z jednej krajiny, môže spôsobovať v budúcej komunikácií nemalé problémy. Netreba to podceniť ani v partnerských vzťahoch.

Užívajte si Slovensko najmä teraz v lete. Je nádherné.

- - Inzercia - -