Dnes je sobota, 19.september 2020, meniny má: Konštantín
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Láska hory (NE)prenáša. Rozchod, ktorý rezonoval v uplynulých týždňoch

september 16, 2020 - 07:00
Sociálne siete. Pre mnohých z nás, vrátane umelcov, jednoduchá forma ventilu s istou odozvou. Priestor, kde môžete napísať či uverejniť čokoľvek, a ľudia vám to s najväčšou pravdepodobnosťou uveria. Priestor, kde možno veľa vecí načrtnúť, ale nepovedať všetko, ak sa situácia predsa len vyvinie odlišne. No hlavne miesto, kde môže byť všetko inak, než sa zdá...

Rozchod páru, ktorý sa dlhé roky javil ako neochromiteľný a navyše do seba zapadol ako puzzle, vždy vzbudí u fanúšikov ľútosť a u verejnosti záujem. To je i prípad nedávneho, doslova šokujúceho konca lásky speváčky Tiny a rapera Separa.

„Keďže ste nás roky podporovali a priali nám, rozhodli sme sa, že sa to dozviete od nás a tak, ako to reálne je. Tina a ja sme spolu prežili nádherné životné obdobie, počas ktorého sme stihli zažiť všetko, čo vystihuje veta “v dobrom aj v zlom”. Videli sme spolu kus sveta, vychovávali dve nádherné deti, vybudovali spoločný domov. No zažili sme aj veľmi ťažké chvíle, keď sme si siahli na úplne dno, nie to finančné, skôr psychické. Ale aj to sme zvládli,” znel úvod statusu, ktorým raper Separ priznal rozchod s nemenej obľúbenou hudobníčkou. Vo vyjadrení pokračoval aj ďalej, a to týmito slovami:. „Ako ubiehal čas a každý z nás sa venoval rozdielnym témam i veciam, začali sme sa vzďaľovať. Vždy bola pre nás rodina na prvom mieste, ale témy, o ktorých sme sa rozprávali, sme začali vidieť z rôznych uhlov a nenachádzali prienik. Preto sme sa po ťažkej a nie jednoduchej úvahe rozhodli, že kým sa to dá v láske a mieri, necháme jeden druhého ísť svojou cestou. Už navždy sme však rodina, ktorú spája nádherných 7 rokov a dve dokonalé deti. Len sme sa rozhodli nepokračovať ďalej ako pár.“ V závere úprimného priznania Separ vyzval ľudí i médiá, aby rešpektovali ich súkromie a rovnako ťažké chvíle, ktoré obaja prežívajú, a viac sa vo veciach „nevŕtali“. Nestalo sa tak a verejnosť už pár dní špekuluje, čo v skutočnosti stojí za krachom ich sedemročného vzťahu.

Nič viac len flirt

Tina, vlastným menom Martina Csillaghová, a Michael Kmeť, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Separ, sa dali dokopy koncom roka 2013. Už niekoľko týždňov predtým ale začali plniť internetové magazíny i časopisy fotografiami a zaručenými informáciami o utajovanej láske. Nie každý im však veril. Veď Tina mala v tom čase krátko po rozchode s futbalovým stredopoliarom Richardom Lásikom a Separ bol desať rokov spájaný s inou kráskou. Aj po tom, ako dvojicu videli na otvorení novej sezóny v Jasnej a dokonca mali stráviť noc v spoločnej hotelovej izbe, si mnohí vzhľadom na ich nedávno skončené vzťahy mysleli, že ide nanajvýš o flirt. O to väčšie bolo prekvapenie fanúšikov, keď obaja už zakrátko potvrdili zaľúbenie a o rok neskôr spečatili svoju lásku svadbou. Rok 2014 sa tak pre slovenskú r’n’b divu Tinu niesol hlavne v duchu jediného elementu – rodiny. Zlatá Slávica potešila priaznivcov hneď dvakrát – prvé prekvapenie prišlo na jeseň, keď sa v tichosti vydala, druhý raz, keď oznámila, že jej syn Leo z nevydareného vzťahu s o osem rokov mladším Richardom Lásikom sa už čoskoro dočká súrodenca. Vo februári 2015 porodila manželovi Separovi nádhernú dcérku, ktorej dali meno Tia Lilianna. Nemohli byť šťastnejší.

Dokonalá idylka?

Po pôrode dcérky, familiárne prezývanej Anička, sa Tina rozhodla zmeniť hodnotový rebríček a venovať čas iba tomu podstatnému. Svojej rodine. Ako prvý krok na ceste k absolútnej pohode si v danom čase zvolila dištanc od sociálnych sietí. V rozhodnutí ju podporil i manžel Separ a tak niekoľko dlhých mesiacov boli jedinými dostupnými informáciami zo života známej dvojice fotografie, ktoré na svojom Instagrame či Facebookovom profile uverejňoval práve on. Mimochodom, k jeho najlajkovanejším príspevkom na Instagrame patrí blahoželanie k narodeninám malému Leovi, kde označil ich vzťah za fatálny, keďže mať za nevlastného syna takého úžasného parťáka nie je samozrejmosťou. Počas manželstva so Separom sa aj Tina pohrúžila do významu slova rodina natoľko, až sa odhodlala vyhľadať svojho biologického otca a vycestovala do Afriky.

Stretnutie po rokoch

Zrejme viete, že Rovníková Guinea je miesto, odkiaľ speváčka pochádza. Dnes je už vďaka Tininej aktivite známy aj jej otec. Volá sa Tino, celým menom ho speváčka predstavila ako Tina Obamu. Kedysi bol chirurgom a neskôr ministrom zdravotníctva v štáte Rovníková Guinea. V roku 2018 k príspevku na sociálnej sieti s otcovou fotografiou, napísala:. „Život zariadil, že sme žili a rástli oddelene a je to ÚPLNE v poriadku, pretože stopa, akú zanecháva v tisíckach ľudských životov tých, ktorí potrebujú alebo potrebovali pomoc v jeho rodnej krajine, je omnoho dôležitejšia ako ja. Dnes ROZUMIEM. Je to môj biologický otec,” vyznala sa Tina. Našla svojho otca, súrodencov, mala vlastnú rodinu, no osud ju skúšal naďalej.

V tom istom roku Tina prekvapila verejnosť priznaním, že už niekoľko rokov trpí sklerózou multiplex. Fanúšikom v tom čase povedala: „Mnohí vedia, mnohí nie, pred rokmi som zažila totálny fyzický kolaps, tlak mi vyskočil, teplota prudko klesla, polovica tela ostala bez odozvy, odviezla ma záchranka na ARO, tam mi aj na základe nálezov z MR diagnostikovali sklerózu multiplex.“ Speváčka sa ale rozhodla ísť vlastnou cestou: „Lieky som naposledy brala vtedy v nemocnici, vlastne som odvtedy lekárov nevidela. A tu je ten nebezpečný návod - ja som sa choroby nezľakla a brala som ju ako čistú informáciu, že spôsobom, akým som žila, už ďalej žiť jednoducho nepôjde.“

Presne v danom momente mnohé z jej krokov začali dávať zmysel. „Namiesto toho, aby mi lekári vraveli, ako mám žiť, rozhodla som sa nechať chorobu, nech rozpráva a doslova som ju požiadala - ok, keď si tu, asi mi chceš niečo povedať. Hovor a ukáž, ako mám žiť. Samozrejme, že prišli aj ďalšie ataky, bol to masaker. Nevedela som zdvihnúť na ruky dieťa, ťahala som za sebou nohu,“ priznáva s odstupom času. Nezlomila sa a išla vpred.

Spoločná pieseň...krátko pred rozchodom

Lepšie povedané, zdalo sa, že i tento neľahký boj ako manželia zvládli. „Chcela som veľmi dlhú materskú. No zostala vo mne príliš pekná energia na to, aby ostala bez povšimnutia,“ vyjadrila sa v jednom z rozhovorov obľúbená speváčka a niekdajšia moderátorka úspešnej televíznej šou HLAS Česko Slovenska. V apríli tohto roka tak sympatická dvojica Tina a Separ predstavili spoločnú skladbu, v ktorej dokázali, že rodinný život je pre nich tá najdôležitejšia hodnota. Názov pesničky „Všetci za jedného“ je jasným odkazom – nič pre nás nie je dôležitejšie ako rodina.

„Myslím si, že rodina pre nás znamená to, čo pre väčšinu ľudí. Je to obraz domova, miesto kam sa chceš vrátiť, ľudia, ktorí ti najviac chýbajú, keď niekam odcestuješ. Jednoducho ľudia, na ktorých najviac záleží. A najmä deti. Tie sú odrazom nás, pochádzajú z našej lásky, sú neopísateľným zdrojom všetkého, čo v živote dáva zmysel,“ povedal v tom čase Michael Kmeť alias Separ. Dnes je už, ako vieme, všetko inak...

...no dokazuje to fakt, že aj celebrity sú len ľudia. Milujú, trpia, utešujú, ubližujú, bolesť zlomených sŕdc oplačú, otupujú, snažia sa ju vysvetliť i vyliečiť. A to stále dookola, pretože každý dúfa v nový začiatok, verí v nádej na zmenu i slovám, že všetko je presne tak, ako má byť.

A šťastné fotografie či statusy na sociálnych sieťach? To, čo je ukryté v ich hĺbke, vidí iba málokto. Nám ostatným neprináleží ich analyzovať, ale prijať a tým, ktorých sa to týka, popriať veľa šťastia.

- - Inzercia - -