Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

ROZHOVOR s Táňou Pauhofovou o jej hereckej novinke

september 21, 2020 - 08:00
Do kín mieri nová česká komédia Bábovky, ktorá chytí za srdce všetkých fanúšikov kvalitnej kinematografie. Už samotné hviezdne obsadenie filmu je toho jasnou predzvesťou. Jednu z hlavných úloh si pritom zahrala skvelá herečka Táňa Pauhofová.

Predstavte nám vašu postavu Renaty...

Renata je predovšetkým ambiciózna šéfka, ktorá pri plnení svojich vízií občas alebo úplne zabudne na to, že ľudia nie sú stroje a ľudský faktor je oveľa dôležitejší ako stopercentný výkon. Táto žena, ktorá prácou zaháňa osamelosť a prázdnotu, je partnerkou podobne ladeného muža a tiež ešte neprijala fakt, že je matkou. Ale pod tým všetkým je to aj citlivý a láskavý človek, len na to tiež zabúda.

Dostala sa vám do ruky kniha Radky Třeštíkovej Bábovky pred samotnou realizáciou filmu a ako ste na ňu reagovala?

Áno, čítala som knihu, veľmi sa mi páčila práve tá prepojenosť, vnútorný svet postáv, ambivalencia pocitov a činov, bola to príjemná oddychovka s určitým presahom. Že kto chce, môže sa nechať nakopnúť, aby nedopadol ako tieto literárne postavy...

V čom sa vám, naopak, páčil scenár?

Veľa vypovedá o nás a našich vzťahoch v dnešnej rýchlej dobe, kde sme síce všetci prepojení, ale každý sám.

S Rudom Havlíkom ste už spolu nakrútili komédiu Po ​​čom muži túžia, ide teda o vašu druhú spoluprácu. Ako pán režisér pracuje s hercami?

Rudo si vytvára tím ľudí, ktorému dôveruje. My zase dôverujeme jemu. Je to akčný a láskavý človek, ktorý chce, aby sa všetci cítili dobre a zároveň, aby všetko fungovalo tak, ako má. Jeho entuziazmus a radosť pre vec sú nákazlivé, na pľaci je pohoda a človek sa teší na každý ďalší deň.

Ako jediná herečka ste nakrúcali aj v Bangkoku, museli ste sa kvôli jednej scéne naučiť thajsky, ako vám to šlo?

Výborne, Thajčania, s ktorými sme tam natáčali, mi rozumeli, čo považujem za absolútny zázrak. Bangkok bol geniálny, taký veľmi nahustený pioniersky tábor a myslím si, že všetci zúčastnení na to budeme ešte dlho spomínať.

Ako sa vám nakrúcalo s filmovým manželom Ondřejom Vetchým?

Ondra je môj miláčik už od čias nakrúcania Krutých radostí, kde mi hral otca. Máme blízky vzťah.

 

A čo vaša filmová dcéra Denisa Biskupová, ktorá o vašej postave vyhlásila, že ste tá "najhoršia mama na svete", ako sa vám žilo vo filmovej rodinke?

Hrali sme komplikované situácie, ale v skutočnosti sme ladili výborne. Denisa je skvelá.

Čo bolo pre vás na narúcaní najťažšie a čo vás milo prekvapilo?

Množstvo jednozáberoviek - to ma veľmi bavilo. Najzložitejšie, naopak, bolo točiť na lodi v Bangkoku. Mám totiž príšernú kinetózu a v spojení s fóbiou z lodí to bolo náročné. Takže vnútri som umierala, navonok som sa snažila koketovať thajsky a pôsobiť suverénne.

Táňa Pauhofová...

Populárna slovenská filmová, divadelná a televízna herečka, ktorá sa narodila v Bratislave. Po absolvovaní gymnázia od roku 2001 študovalo herectvo na VŠMU v Bratislave. V súčasnej dobe dobe má angažmán v Slovenskom národnom divadle. Na televíznej obrazovke sa prvýkrát objavila ako desaťročné dievča v seriáli Škriatok (1995). Počas štúdia na VŠMU si zahrala hlavnú úlohu v tragikomédii Kruté radosti (2002). Nasledovali ďalšie výrazné hlavné úlohy: v rozprávke Čert vie prečo (2003), kde sa, mimochodom, naučila perfektne po česky, ďalej v romantických drámach Kúsok neba (2005) a Muzika (2007).

Výber z filmografie: dráma 3 sezóny v pekle (2009), tragikomédia Román pre mužov (2010), romantická komédia Nežné vlny (2013), životopisné drámy Horiaci ker (2013) a Lída Baarová (2016), historická dráma Toman (2018), komédia Po čom muži túžia (2018) či romantická komédia Šťastný nový rok (2019). Táňa Pauhofová je tiež obľúbenou televíznou herečkou (seriály výber: Terapia / 2011 - 2019 /, Milenky / 2018 /, Bez vedomia / 2019 /). V roku 2007 bola zaradená do prestížneho zoznamu Shooting Stars 2007 ako nádejná európska talentovaná herečka.

- - Inzercia - -