Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Tanečná škola Riverpark Dance School oslávila 10. výročie

september 23, 2020 - 16:00
Množstvo zážitkov, tanečných hodín a pekných chvíľ v tanečných sálach ako aj spoločných stretnutí v tanečnom bare na nábreží Dunaja, oslávili vo veľkom štýle. Okrem krásneho galavečera na Novej scéne pripravili veľkolepú oslavu s led obrazovkou na nábreží Dunaja s livestreamom z tohto tanečného večera.

Pozvanie prijali aj známe celebrity, herci či umelci z tanečného sveta. Organizátori by sa radi poďakovali všetkým zákazníkom, spolupracovníkom, kolegom a partnerom školy, ale tiež rodičom našich detí a deťom z ktorých sú už teraz veľké talenty. Hosťami boli aj spevák Majk Spirit a Mária Čírová. Pripravili veľkolepú show priamo na Novej scéne, kde sa predstavili lektori a tanečníci z Riverpark Dance School, tanečníci z tanečnej skupiny Lollipops a SoulJam ako aj zaujímaví hostia Majk Spirit a Mária Čírová. Večerom nás sprevádzal skvelý človek a moderátor Sajfa.

Ako povedal Majk Spirit „Bolo to skvelé v tom, že to robia fakt na profi úrovni a decká tým žijú. Bolo cítiť že ich to baví!“

Tanečná škola vznikla za účelom vytvoriť pod jednou strechou priestor pre takmer všetky tanečné štýly a cvičiace hodiny, ktoré sú venované deťom od 2 rokov až po staršiu generáciu 80+ , od absolútnych amatérov až po profi tanečníkov, ktorí sa jedneho dňa chcú tancom živiť. Do tanečnej školy nemusíte príst „len“ za účelom zatancovať si, či zacvičiť, ale v dance bare si môžete vychutnať čítanie knižky pri čaji či káve. Deti tu majú vytvorený školský kútik na domáce úlohy, aby sa nemuseli ponevierať medzi školou a tréningom po uliciach, ale zmysluplne využili čas.

Za 10 rokov skola prichýlila a vychovala mnoho tanečníkov, ktorí si časom otvorili vlastné tanečné školy. Učila u nich Vika Kozáková, Petronela Portella, Nika Lehotská. Je výborné, že tanečný svet v Bratislave sa rozmohol a inšpirovali viacerých tanečníkov.  Ponúkajú rôznorodost spôsobov výuky a rastie aj nová generácia tanečníkov nielen v Bratislave, ale aj mimo nej.

Pravidelne organizujú workshopy pod vedením nielen výborných domácich tanečných lektorov, ale aj hviezdnych zahraničných lektorov zvučných mien, letné a vianočné tanečné show, ale aj mnoho ďalších akcií – Mikulášov pre deti, halloweenske a valentínske party, dni otvorených dverí, hudobné večery na terase na nábreží Dunaja, počas teplích mesiacov, komerčné tanečné vystúpenia na eventoch v podaní úspešnej tanečnej skupiny RDS Company, módne prehliadky a letné tábory.

 

Lollipops a SoulJam

Lollipops je detská tanečná skupina so zameraním na Jazz a Moderný tanec a SoulJam je hip-hopová tanečná skupina. Trénerky nahliadajú do každej jednej detskej dušičky a snažia sa vyzdvihnúť individualitu jednotlivých tanečníkov. Počas tréningového procesu sa neprihliada iba na jeho fyzickú stránku, ale najmä psychickú. To je náš cieľ, porozumieť ľudskej dušičke - je to nielen o tvrdej drine, ale tiež o zábave a kamarátstvach.

 Myšlienka založiť súťažnú detskú tanečnú skupinu vznikla v momente, ked Ivet Tkacova zočila na vianočnom večierku v choreografii kurzovných deti tri momoriadne talentované dievčatká. Povedala si, že takéto talenty nemôžu ostať v kurze a treba s nimi pracovať na súťažnej úrovni. A keď si Ivet niečo zaumieni, tak za tým bezhlavo ide. Toto na nej napríklad miluje jej manžel.

Skupina v jej začiatkoch zožala obrovské úspechy a deti sa už prvý rok od jej existencie mohli pýšiť oceneniami – 1. miesto na Majstrovstvach Slovenska, Zlato v Petrohrade a zlato na World Dance Cupe. Taktiež účinkovali v mnohých TV projektoch, ako napríklad Dobré Srdce, OZ Integracia, Roma Spirit, sprevádzali Celeste Buckingham, zahrali si v edukatívnom videu o nepočujúcom dievčatku. A nezaháľali ani počas karantény, keď vyhrali v online medzinárodnej súťaži zlato.

Ako povedala trénerka hip-hopovej skupiny Sofia Ravasová: „Ivetka je úžasný človek a podporuje nás vo všetkom čo robíme, je otvorená novým nápadom a vždy nám nechá voľnú ruku a dôveruje nám. Nakoniec sú z toho krásne projekty.“ 

River park dance school je jedna veľká rodina a všetci spoločne smerujú ku hviezdam

- - Inzercia - -