Dnes je pondelok, 26.október 2020, meniny má: Demeter
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ak nemôžete ísť do kopcov pomôže aj výstup na Urpín

september 27, 2020 - 13:00
V okolí Banskej Bystrice je nespočítateľne veľa horských masívov a pohorí pre náročnú aj menej ťažkú turistiku. Teraz sa budeme venovať vrchu Urpín, kde sa vyštveráte aj keď nie ste už mobilne zdatní.

Na Urpín sa chodí randiť, modliť aj pestovať priateľstvá. Je pre Bystricu tým, čo je pre Bratislavu Horský park alebo Koliba, len o niečo vyšší. Je dosiahnuteľný aj priamo z mesta od vlakovej stanice Banská Bystrica mesto.

Hore na kopci je kostolík s krížovou cestou, ak ste vitálni môžete zájsť aj vyššie na Hvezdáreň. Návštevu z iných lokalít nepotešíte viac ako prechádzkou na Urpín. Ste v lese aj v centre mesta zároveň. Keď schádzate z kopca čaká vás umelecká cesta so zastaveniami pri dielach umelcov na tému Krížová cesta. Ak je leto, môžete si pri niektorých ohniskách opiecť špekáčiky alebo bezmäsité safaládky. Slanina v kopci tiež nie je na zahodenie. Porozprávate sa s dávnymi aj bližšími priateľmi. Výhľad na mesto je priamy a ľahko obalený priesvitnou hmlou. Čaká vás očarenie duše, ale aj zlepšenie fyzickej kondície. Upevníte rodinné či priateľské vzťahy a ste vnútorne obohatení. A to ste zašli na jeden z najnižšie položených kopcov v okolí Banskej Bystrice.

- - Inzercia - -