Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 tipov na spríjemnenie dlhých jesenných večerov

september 30, 2020 - 13:00
Dni sa skracujú, tma a zima už ovládli ulice a ešte aj súčasná situácia nikomu nepridáva na nálade. Prinášame vám tipy ako sa tomu nepoddať a napriek všetkému stráviť čas príjemne aj v tomto období.
Foto: 

Veľa čítajte

Letné večery boli ako stvorené na grilovanie, posedávanie s priateľmi a detičkami a na čítanie nezostával čas. Teraz je už každý rád vo svojom domove, zakrytý pod dekou a keď si k tomu zapálite vonnú sviečku, môžete si skutočne oddýchnuť. Vyložte si nohy, vyberte si obľúbený knižný titul alebo časopis a užite si čas pre seba. Zima bude dlhá a energiu budete ešte potrebovať.

Hand made výrobky

Les ponúka v súčasnosti úžasne plody ako sú šípky, gaštany, šišky, krásne sfarbené listy a z toho všetkého si môžete vyrobiť veľké množstvo dekorácií do svojho domova alebo ako darček. Každý sa poteší originálnemu nápadu, ktorým ho obdarujete. Zabavíte deti, seba a strávite čas zmysluplne. 

Prechádzka v prírode

Hovorí sa, že jeseň je v prírode najkrajšie ročné obdobie. Šuchotanie listov pod nohami, nie je ani zima, ani príliš teplo a stačí keď si na seba dáte prechodnú vertovku a budete sa cítiť dobre. Zatiaľ nám nehrozí žiadne babušenie sa do viacerých vrstiev. Zbierajte šípky, pokochajte sa tichom a výhľadmi a hneď sa vám bude lepšie fungovať v práci aj doma.

shutterstock_1518003854.jpg

Foto: 
shutterstock

Varenie a pečenie

Každá gazdiná alebo mamina má na polici kuchárske knihy plné výborných receptov. Ak ste ich už aj z poličiek odstránili, určite vám svietia v mobile odfotené rady od kamošiek. Vyskúšajte upiecť koláč na ktorý sa odhodlávate už roky alebo pripraviť lososa konečne na iný spôsob než ten, čo doteraz. Odmenia sa vám spokojní členovia rodiny a možno získate tak aj viac času na to čítanie.

Štúdium cudzích jazykov

Nebojte sa, nemusíte vysedávať nad knihami a memorovať sa slovíčka naspamäť. Existuje množstvo iných zábavnejších foriem učenia sa. Zapnite si na domáce reproduktory rôzne situačné videa z youtube, počúvajte detské rozprávky, rádio v jazyku, ktorý sa učíte. Budete prekvapení, ako to zafunguje. 

- - Inzercia - -