Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Daniela Kralevich mala postavený dom na čierno

október 15, 2020 - 20:30
Mestská časť Ružinov nariadil odstránenie nelegálnej stavby na Zlatých Pieskoch. Ide o sídlo Daniely Kralevich, ktorá tvrdí, že má všetky papiere v poriadku. Zjavne to tak, ale nie je.
Foto: 

Podľa starostu Ružinova Martina Chrena je stavba nebezpečná pre životné prostredie, aj pre ľudí: ""Táto čierna stavba súkromnej pláže so zázemím vyvolala veľký rozruch aj hnev verejnosti, bráni voľnému priechodu po brehoch jazera, nemá ani jedno povolenie, nespĺňa základné hygienické ani bezpečnostné požiadavky,"uviedol Chren na sociálnej sieti.

Daniela Kralevich sa útoku bránila, ale starosta vysvetľuje o čo šlo: "Pani Kralevich médiám tvrdila, že splnila všetky povinnosti a má potvrdenie z nášho úradu o povolení. Jediné, čo urobila, bolo, že podala ohlášku a jediné potvrdenie, ktoré mala, bolo potvrdenie z podateľne o doručení žiadosti," vysvetlil Chren a dodal, že stavebný úrad v Ružinove ohlásenie odmietol, keďže takúto stavbu nie je možné povoliť ohlásením.

"Keď sa na to prišlo, aspoň naoko podala neplatnú ohlášku a tam sa to skončilo," podotkol starosta. Stavebníčka je povinná odstrániť stavbu do 90 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia.

Módna návrhárka a misska Kralevich bola v septembri účastníčkou nehody v Bratislave. Pod kolesami jej luxusného auta zomrela školáčka Linh († 18), ktorá prechádzala cez prechod.

- - Inzercia - -