Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 tipov na skvelý vzťah

október 21, 2020 - 18:04
Hashtag #couplegoals v súčasnosti patrí medzi najfrekventovanejšie. Vo voľnom preklade ide o slovné spojenie „snový pár“. To, či tento hashtag neplatí iba na platforme sociálnych sietí je už diskutabilné.
Foto: 
unsplash.com

Základom je vyzerať dokonale. Pridať fotku so svojim partnerom, ktorá nadchne ostatných minimálne do takej miery, aby pod ňou bolo aspoň 7 komentárov o tom, aký krásny pár tvoríte, nie je jednoduché. Realita síce zvyčajne pripomína skôr Hviezdne vojny, no virtuálny život sa musí niesť v harmonickej vlne. Ako teda docieliť skvelý vzťah aj mimo obrazovky smartfónu?

pexels-edward-eyer-1001445.jpg

Foto: 
pexels.com

1. Kompromisy

Tento bod predstavuje obrovskú prekážku pre tvrdohlavé povahy. Nikto ti neberie tvoj názor ani nechce rozpútať 3. svetovú, čo ty častokrát vidíš presne naopak. Skrátka ide o vzájomnú dohodu, ktorá bude rovnako vyhovujúca tebe aj tvojmu drahému. Ver mi, že keď sem tam ustúpiš, tvoje ego to zvládne bez následkov. 

2. Podpora a rešpekt

Nie je nad partnera, ktorý k tebe pristupuje s rešpektom a podporuje ťa v tvojich rozhodnutiach. Hlavne ak berieme do úvahy dôležité životné medzníky, a v podstate aj všetky tie banality, ktoré si zmyslíš lebo preto. Človek by ani nebol pomyslel, aký je tento bod prospešný pre život vo vzťahu. Vedomie, že máš vo svojej polovičke oporu je na nezaplatenie.

3. Úprimnosť

Nemýľme si úprimnosť s prehnane útočným presadzovaním názorov. Je prirodzené mať odlišné mienky, no aj to sa dá za každých okolností povedať civilizovane a s úctou. Mnohokrát totiž nastáva okamih, kedy slovo úprimnosť používaš ako štít. Uvedom si, že nie stále platí veta „ja ťa neurážam, som len úprimná“.

4. Vernosť

Vernosť je jednou z podmienok, ktorá by mala byť automatická. Bohužiaľ, teória s praxou sa pretnú už veľmi ojedinele, a hlavne, život je humorný autor obľubujúci paradoxy. Preto najčastejšie podvedie človek, ktorý na lojalitu apeluje najviac zo všetkých. Logický postup však znie: ak chceš mať šťastný vzťah, nepodvádzaj.

5. Komunikácia

Pokiaľ sa s niekým dáš dohromady, k titulu frajer/ka ruka v ruke patrí aj titul bútľavej vŕby alebo osobného dôverníka. Pochopiteľne môžeš mať dni kedy si povieš „na toto dnes nemám energiu“, ale komunikáciu ako takú nesmieš zanedbať. Zároveň je to aj účinný spôsob ako sa vyvarovať hádke a lietajúcim predmetom. Uznaj, je pre teba omnoho pohodlnejšie sadnúť za jeden stôl, predebatovať vaše nedostatky s chladnou hlavou než si ich nechať pre seba príliš dlho až pri výbuchu vypustíš niečo, čo budeš v sekunde ľutovať.

- - Inzercia - -