Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako sa nepohádať

október 29, 2020 - 08:00
Okrem krásnych spomienok, zážitkov a nepredvídateľných momentov k vzťahu patria aj hádky. Keď sa na to pozrieme všeobecne, ide len o hlúpe nedorozumenia, ktoré vznikajú na základe rozličných pohľadov či názorov na určité veci.
Foto: 
pexels.com

Existujú vôbec nejaké spôsoby, vďaka ktorým sme schopní sa im vyvarovať? Samozrejme, no prichádzajú s obmedzeniami a podmienkami. Nejde to jednoducho a je potrebné čiastočne oželieť svoje ego na úkor pokojného spolužitia.

Manuál ako sa nepohádať:

Viac počúvaj: nie je to o tom byť ticho a držať krok, no občas hádka nezačne hodením ručného granátu ale snahou vysvetliť to, čo sa stalo. Maj uši nastražené lebo každým ďalším argumentom len začneš novú kapitolu hádky, a to teda naozaj nepotrebuješ.

pexels-vera-arsic-984949.jpg

Foto: 
pexels.com

Nesnaž sa za každú cenu vyhrať: medzi hádkou a celosvetovým turnajom je rozdiel. Nejde o život, tak k tomu nepristupuj až tak útočne. Môže sa totiž stať, že udrieš príliš citlivú strunu a zanecháš omnoho hlbšiu citovú stopu.

Dedukuj s mierou: dedukcia sama o sebe je fajn vec, ale v prípade hádky sa tak či tak dostaneš k informáciám, ktoré potrebuješ. Zbytočne sa prekalkuluješ a v najhoršom prípade budeš musieť dať svojej drahej polovičke papa.

Prehnaná mimika: nezáleží na tom, že s úctou prijímaš svoj ortieľ, ak sa pri tom tváriš arogantne alebo s maximálnym nezáujmom, miesiš cesto na kvalitné pokračovanie.

- - Inzercia - -