Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ženská sebakritika: 5 vecí, ktoré na nás mužom najviac prekážajú

október 30, 2020 - 08:30
Nikto z nás nie je bez chyby. Všetci máme svoje muchy, bez ohľadu na to, či sme ženy alebo muži. Existujú však konkrétne črty, ktoré na nás mužom prekážajú.
Foto: 
pexels.com

Pre mužskú populáciu je síce horšie byť bez nás ako s nami, no aj napriek tomu vedia „vypichnúť“ niekoľko detailov, ktoré im na nás prekážajú.

1. Otázka „čo ti je“ väčšinou končí odpoveďou „nič“

Bežná a verejne známa situácia. Zomelie sa hádka alebo len malá nepríjemnosť, na základe ktorej je evidentne jasné, že žena nie je vo svojej koži. Muž sa odváži urobiť rázny krok vred a vypustí do éteru otázku „čo ti je?“ Tá sa ale končí rovnako známou odpoveďou „nič.“ Ženy, je úplne pochopiteľné ak nechcete veci riešiť s horúcou hlavou, ale sem tam by ozaj nebolo na škodu odpovedať na túto otázku trošku obšírnejšie.

2. Viac rozprávame ako počúvame

Výmena názorov je založená na subjektívnej pravde z oboch strán s tým, že ani jeden z vás nie je ochotný ustúpiť. Takýmto konfrontáciám by sa dalo krásne predísť, pokiaľ by pomer medzi počúvaním a rozprávaním bol aspoň v rovnováhe. Totiž, stane sa, že sa v polke argumentu podvedome zastavíš a uvedomíš si, že ty naozaj nemáš pravdu, no túto hádku už beztak dobojuješ. Prečo? Z princípu.

pexels-vera-arsic-984946.jpg

Foto: 
pexels.com

3. Mobilný kozmetický kufrík

Rečí typu „načo máš toľko make-upu, veď si krásna aj bez neho“ sme sa napočúvali viac než dosť. Musíme však uznať, že je na tom kus pravdy. Postupom času sme aj my samé pochopili, že vyzerať prirodzenejšie a mať toho menej je okrem estetického hľadiska i praktické. Tvoj čas v kúpeľni sa z niekoľkých hodín skráti na zopár minút. Rovnako sa nemusíš báť, že rozpoznávač tváre tvojho mobilu narazí na error.

4. Nerozhodnosť

Keď si raz hladná, tak to jednoducho povedz. Takisto určite vieš, na čo más v danom okamihu chuť. A v neposlednom rade, ak sa už aj chudák chlap konečne dopracuje k nejakej odpovedi, ktorá sa minimálne tvári na to, že je konkrétna, normálne si objednaj. Žiadne také, že „mne stačí iba šalát“ keď dobre vieš, že mu z tých hranoliek proste vezmeš. V takom prípade uvidíš pred sebou muža, ktorého výraz bude tak neurčitý, že betónový múr ti prejaví viac emócii, a to teda nechceš. 

5. Vyžadujeme príliš veľa pozornosti

„Láska, ja sa nudím, venuj sa mi.“ Dievča zlaté, fázu predškolského veku už máme dávno za sebou a je čas naučiť sa byť samostatná. To znamená, že si budeš musieť nájsť zábavku sama. Je pekné, že chceš so svojím milovaným tráviť čas a spoločne sa mojkať. Bohužiaľ, aj on má svoje starosti, ktoré musí riešiť a čo sa týka práva na osobný odpočinok, ste si rovní.

- - Inzercia - -