Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Body shaming v plnej sile: Bojuje proti nemu aj speváčka Billie Eilish

november 07, 2020 - 22:11
Nemáš právo útočiť na druhých, nech už vyzerajú akokoľvek. Nie si tu od toho, aby si ich súdil, najmä nie vtedy, keď sa ťa nikto nepýtal.
Foto: 
youtube.com

Uvedom si, že aj keď žijeme v dobe neobmedzených možností a ty ako slobodná osoba môžeš vyjadrovať svoj názor, stále je tam to slovo MÔŽEŠ! Spoločnosť totiž verí v to, že v istých momentoch sa tvoja inteligencia prejaví na maximum a ty si svoju uštipačnú poznámku jednoducho necháš pre seba. Evidentne si treba zopakovať zopár múdrych prísloví, ako napríklad, že niekedy je mlčať zlato.

Body shaming je verbálny útok na výzor a proporcie tela inej osoby. Najčastejšie sa prejavuje v internetovom prostredí, čiže ak sa niekde spomenie body shaming v spojitosti s kyberšikanou jedná sa prakticky o jedno a to isté.

Slová sú častokrát mnohonásobne bolestivejšie ako päsť na oko, preto si veľmi dobre premysli čo povieš a hlavne spôsob, ktorým to podáš. Nikdy nevieš, čo svojím zbytočným slovným atakom zapríčiníš.

gufz.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Každý jeden z nás bojuje s chybami a nedostatkami, ktorých prítomnosť si plne uvedomujeme. Naozaj nemáme za potreby, aby nám ich niekto verejne vyhadzoval na oči, ešte k tomu so zámerom vyslovene ublížiť. Téma body shamingu nie je cudzia ani speváčke Billie Eilish, ktorá ho dokonca pocítila na vlastnej koži. Body shaming je presne tým dôvodom, kvôli ktorému táto 18 ročná majiteľka nezameniteľného hlasu nosí oblečenie trojnásobne väčšie než je ona sama. Nikto tým pádom nemôže komentovať jej telo.

Miluj sa taká aká si. Nenechaj nikoho diktovať ti, ako máš vyzerať a žiť svoj život. Pokiaľ chceš schudnúť, nech sa páči, ale rob to kvôli sebe a keď máš naopak pocit, že potrebuješ pribrať tak priber. Ži podľa seba!

- - Inzercia - -