Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Česká republika zaradila Slovensko na zoznam červených krajín

november 09, 2020 - 10:38
Česká republika zaradila od dnes Slovensko na zoznam červených krajín. Občania SR tak majú povinnosť vyplniť vopred pred vstupom do krajiny príjazdový formulár a absolvovať PCR test alebo podstúpiť karanténu. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.
Foto: 

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, výnimka platí v prípade pobytu v oranžovej alebo červenej krajine za posledných 14 dní, ktorý je kratší ako 12 hodín. Výnimka zároveň platí pre cezhraničných pracovníkov, žiakov a študentov zo susedných krajín a tranzit cez Českú republiky. Vzťahuje sa aj na cesty z naliehavých, zdravotných, rodinných, pracovných alebo obchodných dôvodov nepresahujúce 12 hodín.

Na území ČR je vyhlásený núdzový stav, ktorý bol predĺžený do 20. novembra. Od 22. októbra od 6:00 platí v krajine obmedzenie voľného pohybu osôb na celom území ČR. „Zo zákazu voľného pohybu sú stanovené výnimky, a to cesty do zamestnania, cesty za rodinou, do zdravotníckych zariadení, účasť na svadbe alebo pohrebe, vycestovanie do zahraničia alebo návrat späť do miesta svojho bydliska v ČR,“ spresnilo MZVEZ SR.

Od 28. októbra platí zákaz nočného vychádzania v čase medzi 21:00 a 4:59 a zákaz maloobchodného predaja a poskytovania služieb v nedeľu, v ostatné dni len do 20:00.

- - Inzercia - -