Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Som tolerantná, nie hlúpa

november 10, 2020 - 14:13
„Kto mlčí, ten svedčí“ nie je zákon. Tak ako všade, aj tu existujú výnimky. Ak ti pritakávam, nemusí to znamenať, že s tebou súhlasím, len už skrátka chcem, aby si bola ticho.

Moji rodičia odviedli skvelú prácu. Vychovali ma tak, ako sa patrí. Vštepili do mňa základy, ktoré očividne nevlastní každý. Preto nemusím mať strach, že by som sa kvôli podrezanému jazyku musela za seba hanbiť.

Bohužiaľ nerozmýšľame všetci rovnako. Na margo toho je nutné podotknúť, že medzi toleranciou a hlúposťou je smrteľne hlboká priepasť. Nauč sa to rozlišovať. Ak nezareagujem adekvátne tvojmu postoju, ktorý by si zaslúžil expresívnejší prejav, je to čisto odzrkadlenie môjho charakteru a snahy vyhnúť sa zbytočnej konfrontácii, ktorá v konečnom dôsledku nevedie nikam.

odhvk.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Aj napriek tomu má tolerancia svoje hranice. Nemôžeš od ľudí očakávať, že ostanú potichu šúchať nohami zakaždým, keď si prídeš kopnúť. Takto svet nefunguje, nech je už akokoľvek prevrátený na ruby. Nadradený postoj neznamená autoritu. Nechci od ľudí, aby ťa rešpektovali pokiaľ im k tomu sama nedáš dôvod a miesto toho v nich podnecuješ nechuť.

Múdre okienko dňa znie: Zvoľ prístup, ktorý sama vyžaduješ, pretože síce som tolerantná, no nie som hlúpa.

- - Inzercia - -