Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

„Zbohom“ je najlepší učiteľ

november 15, 2020 - 16:49
Schopnosť vziať si ponaučenie z akejkoľvek životnej lekcie, ktorá sa ťa snaží potknúť, je na nezaplatenie. Ak disponuješ niečím podobným, máš reálne veľkú šancu, že sa zo všetkého pozviechaš rýchlejšie než ostatní.

Skutočnú hodnotu ľudí a vecí spoznáš až vtedy, keď o nich prídeš. Nikto netvrdí, že si si ich predtým nevážila, no zmysel aký pre teba mali „se vším všudy“ zisťuješ až v momente kedy nie sú prítomné.

Či už ide o rozchod alebo stratu blízkej osoby, „zbohom“ ťa formuje najintenzívnejšie. Naučíš sa prekonať silné emócie, ktoré sa spočiatku zdajú byť nezvládnuteľné. Na základe nich pochopíš, že bez ohľadu na to, čo sa v živote udeje, nesmieš sa zastaviť.

x.jpg

Foto: 
unsplash.com

Častokrát ťa niečie zbohom prinúti uvedomiť si, že ti je teraz omnoho lepšie. Nepozeraj na minulosť s výčitkami. Nerob rozhodnutia, ktoré si už vyskúšala, pretože je to ako čítať tú istú knihu miliónkrát a očakávať iný koniec. Užívaj si prítomnosť so všetkým, čo ti prináša. „Zbohom“ neznamená, že sa tvoj svet rúca. Práve naopak. Pripravuje ťa na niečo nové a lepšie. Jediné čo by si mala urobiť je nastražiť uši a lepšie počúvať.

- - Inzercia - -