Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nedarí sa ti v láske? Možno robíš práve túto chybu

november 16, 2020 - 13:15
Láska je niečo, čo chce každý. Priala si si iba normálny vzťah, plný pochopenia, no nestalo sa tak. Pýtaš sa čo robíš zle? Pomôžeme ti vyriešiť tvoju dilemu.

Veková hranica túžby po romantickej love story sa rozširuje. Áno, dnes už aj 13 ročné dievčatá recitujú básne o zlomenom srdci plynulejšie než Marínu. Na nás starších ostáva len nechápavé krútenie hlavou a polemizovanie o tom, ako sme sa v tomto veku hrávali pred domov „stop zem“.

Nikdy si vo vzťahu nebola spokojná úplne. Čím to je? Akokoľvek sa na to pozrieme, vždy je chyba v oboch partneroch. Správna otázka teda znie, v akom pomere. V prípade spolužitia je vhodné zvoliť prístup takzvanej zlatej strednej cesty. Nemusíš byť panovačná a pripomínať trojhlavého psa ponad padacími dvierkami, no ani prehnane milá. Obe možnosti sa ti totiž môžu nepekne vypomstiť.

jhvb.jpg

Foto: 
pexels.com

Drvivá väčšina mužov by sa skôr priklonila k verzii Chlpáčika z Harryho Pottera, my ženy však vieme, že táto fáza u nás nastáva až v krajnom prípade, kedy sme zatlačené do kúta. Hovorí sa, že srdcia sú ako divoké zvieratá, preto naše rebrá predstavujú klietku. Platí to aj u teba.

Srdečnosť a dobrotu si treba zaslúžiť. Podobne ako lojalitu, rešpekt a úctu. Nerozdávaj ju hocikomu len tak. Viem, že pravdepodobne tým pôjdeš proti svojim morálnym zásadám, pretože je to pre teba prirodzené, no musíš to minimálne obmedziť. Ak to aj napriek tomu urobíš, vo finále sa cítiš prázdna. Prečo? Lebo kúsky seba nechávaš vo všetkom, na čom ti záleží. Potom sa obzrieš a zistíš, že všetci majú dostatok, iba ty nemáš nič.

Rozdeľuj rovným dielom a nezabúdaj pri tom na seba. Pamätaj, že občas musíš byť sebec, či sa to ľuďom páči alebo nie. Ty sama sa rozhodneš komu čo venuješ a v akej miere. Nastav si hranice, tvoje city predsa nie sú charita.

- - Inzercia - -