Dnes je pondelok, 08.marec 2021, meniny má: Alan, Alana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pravidlo 3 dní

november 17, 2020 - 12:14
Dobré a zlé chvíle v partnerskom spolunažívaní by sme mohli definovať ako sínusoidu. Čo si však máme predstaviť pod pojmom Pravidlo 3 dní?
Foto: 
unsplash.com

Počuli ste už príbeh o pustovníkovi a indickej princeznej?

Istá indická princezná navštívila múdreho pustovníka s prosbou, aby jej na prsteň vyryl slovo, ktoré by ju pozdvihlo v najväčšom smútku a zároveň varovalo v období prílišnej radosti. Pustovník si vzal prsteň a o niekoľko dní jej ho vrátil so slovným spojením zohľadňujúcim jej požiadavku. Bolo na ňom vyryté – „to prejde“.

Tento príbeh je krásnou reprezentáciou toho, že nech už si v živote prechádzame čímkoľvek, mali by sme sa snažiť oba póly vyvažovať smerom k stredu. Pokiaľ cítime, že nemáme šancu balansovať dva extrémy, prichádza na rad pravidlo 3 dní.

jb.jpg

Foto: 
unsplash.com

Dostanete sa do potýčky končiacej zabuchnutím dverí. Už necítiš elán ani iskričky. Zamýšľaš sa nad možnosťou rozchodu, no stále ti na ňom veľmi záleží. V tom prípade mu daj 3 dni. 3 dni sú doba, za ktorú si človek uvedomí následky svojho konania a začne jednať. Aspoň by to tak malo byť. Ak si povieš, že tie tri dni skrátka nevydržíš, uvedom si, že k nemu nemôžeš zakaždým poslušne pribehnúť. Zvykne si na to a bude to využívať.

Tlačí ťa otázka: „Čo ak sa nevráti?“ V takom prípade existuje iba jedna odpoveď. „Prečo by si chcela byť s človekom, ktorý ťa nechce? Prečo by si si to robila?“

- - Inzercia - -