Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Farebné vecičky pre veselší deň

november 17, 2020 - 13:50
Výrobky značky Dedoles sú farebné, hravé, zábavné a veselé. Malé deti túžia mať bielizeň či ponožky s obrázkami od výmyslu sveta. Dospelí zasa „odviazané“ veci šetrné k životnému prostrediu. Kto vytvára ich originálny dizajn?
Foto: 

Ako som sa dostal do Dedolesa, prečo ma ponuka zaujala?

V predchádzajúcej práci som robil hlavne produktového fotografa a pripravoval som rôzne „mockupy” oblečenia, no chcel som sa posunúť smerom k dizajnu, tak som z času na čas pozeral inzeráty na nete. Keď som zbadal, že Dedoles hľadá produktového dizajnéra, okamžite som posielal životopis.

Čo je hlavnou náplňou mojej práce?

Dizajnovanie produktov od ponožiek, cez spodnú bielizeň, legíny, ale aj príprava produktových obalov.

Ktorá časť práce ma najviac baví?

Každý deň je to inak, záleží, na čo mám práve chuť. Niekedy je to dizajnovanie, niekedy je to technická finalizácia dizajnov pre výrobcov, zalamovanie textov na obaloch alebo hľadanie inšpirácie.

Čo ma veľmi nebaví, ale musím to robiť?

(Smiech.) Asi iba ranné vstávanie.

Čo mám na Dedolese rád?

Toho je veľa, ale asi najradšej mám pracovnú atmosféru a kolektív.

Na ktorý výrobok v Dedolese som hrdý?

Jeden z mojich prvých motívov – srdiečka sa chytil asi najviac, veľmi ma teší, že je z neho celá kolekcia ponožiek rôzneho strihu, ale aj spodnej bielizne.

Ktoré sú moje obľúbené vzory?

Mám rád tetovania, takže športové ponožky s klasickými tetovačkami.

Ako ma práca v Dedolese posunula? Čo som sa naučil?

Keďže sa pri tkaní ponožiek bežne používa maximálne šesť farieb, pri niektorých dizajnoch je náročné zvoliť správne farby. Naučilo ma to rozmýšľať, ako kombinovať farby a zjednodušovať dizajn tak, aby bol výsledok pekný.

S akými materiálmi najradšej pracujem?

Vždy ma veľmi poteší, keď vidím vzorku dizajnu ponožiek, rád skúšam, kam ma táto technológia pustí a čo už mi nedovolí.

Kde beriem inšpiráciu?

Niekedy nápady prichádzajú samy od seba, inokedy sa zvyknem pýtať ľudí v okolí, čo by sa im páčilo.

Ako vnímam Dedoles v súvislosti s lokálnou tvorbou v oblasti odevu a ako na európskej scéne?

Dedoles je veselý, odlišný od bežných značiek, dizajny sú páčivé a hravé, na nič sa nehrá, a to ponúka aj zákazníkom.

Čo sa mi páči, čo obdivujem na kolegoch?

Náš dizajnérsky kolektív je všestranne zložený, máme z každého rožku trošku (smiech).  Kika je veľmi vnímavá a má skvelý cit pre koncept, v odbore je doma, ochotne pomôže alebo poradí. Vždy som nadšený, keď vidím Terkine dizajny, má úžasný cit pre farby a harmóniu obrazu, je veľmi pracovitá a dôsledná. Nika má super zmysel pre humor, pri dizajnovaní produktov dokáže „uletieť“ a je skvelá v kreslení. Naša Veronika je na všetkých vždy milá, dobrosrdečná a nadchne sa maličkosťami, ako dizajnérka je veľmi všestranná a vnáša do dizajnov mladého ducha.

Jakub Kováč, grafický dizajnér Dedoles
Pochádzam z Bratislavy. K dizajnu som sa dostal ešte v základnej škole. Veľmi rád som robil fotomontáže, čo ma priviedlo na Strednú odbornú školu polygrafickú, odbor grafik digitálnych médií. Následne som si spravil ešte druhú maturitnú skúšku na Súkromnej umeleckej škole priemyselného dizajnu v odbore fotografický dizajn. Medzi moje záľuby patrí rodina, keďže som novopečený tato, priatelia, pohodová jazda na longboarde, padanie na zadok pri snowboardovaní a rád ochutnávam rôzne druhy pív.

- - Inzercia - -