Dnes je pondelok, 08.marec 2021, meniny má: Alan, Alana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Činy sú viac ako slová

november 17, 2020 - 17:40
Dnešný svet je plný prázdnych slov. Ľudia sú schopní nasľubovať ti aj modré z neba, no reálna šanca, že sa ti z neho ujde aspoň škaredý obláčik je mizivá.
Foto: 
unsplash.com

Je pravda, že slová majú obrovskú moc. Avšak ich hodnota klesá zakaždým, keď ostanú visieť v éteri. Nenaplnenými rečami by sme vedeli napratať minimálne 4 nákladné lietadlá. Preto vedz, že ostatní ťa začnú brať vážne až po tom, čo prestaneš len rozprávať do vetra a začneš konať.

Nikto od teba neočakáva, že postavíš vzducholoď. Chcú len, aby si neplytvala dychom pokiaľ nie si schopná všetky chýri zrealizovať. Tiež ti môžem povedať, že som si akurát dnes cestou do práce dala high five s jednorožcom na prechode cez červenú. Verila by si mi? Za triezva isto nie.

175.jpg

Foto: 
unsplash.com

Fakt, že máš plnú hlavu nápadov je super. Táto planéta potrebuje ľudí, ktorí dokážu ísť mimo komfortnú zónu a vymýšľať originálne veci. Nevyrukuj s nimi však hneď na prvú, pretože sama dobre vieš, že poniektoré idey si žiadajú trochu viac času, kým sa stanú skutočnými. Rovnako je to aj v rámci vzťahov. Prečo sa vôbec namáhaš používať slovo navždynikdy? Sú to totiž dve slová, ktorých význam nenaplníš. Nie si predsa nesmrteľná a ani neomylná. Automaticky tak strácajú zmysel.

Radšej svojej láske ukáž, čo dokážeš s prítomným okamihom a ako si ho spoločne viete užiť. Premýšľaj skôr než niečo vypustíš z úst. Predídeš tak mnohým sklamaniam. Nie nadarmo sa vraví: „Dvakrát meraj, raz strihaj.“   

- - Inzercia - -