Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 romantických filmov, ktoré sa ti oplatí pozrieť

november 21, 2020 - 00:22
Filmový priemysel sa v nás snaží vybudovať iskru nádeje, že pravá láska prekoná snáď všetky prekážky. Koľkí z vás majú dušu beznádejného romantika?
Foto: 
pinterest.com

Začalo to rozprávkami, kde sa hlavné hrdinky museli popasovať s ťažkým osudom. Ten im však nakoniec ukázal, že dobro sa dobrom opláca. Našli svoju pravú lásku sprevádzanú prepychovým životom. Tieto príbehy časom nahradili romantické filmy, ktoré síce nie vždy končia palácom a dvorným služobníctvom, no luxus v podobe happy endu prináleží skoro všetkým. My máme pre teba 5 romantických filmov, ktoré určite stoja za to.

1. The Notebook

Príbeh Noaha a Allie je inšpiráciou v mnohých smeroch. Na začiatku vidíme dvoch starých ľudí v sociálnom zariadení, ktorí trávia čas čítaním knihy. Muž rozpráva žene príbeh o zamilovanom páre, ktorý si na svojej ceste za šťastím prešiel nepeknými peripetiami. Koniec filmu prináša krásne rozuzlenie a my sa dozvedáme viac informácii o ľuďoch zo začiatku. Majú totiž k hlavným hrdinom príbehu bližšie než by ste čakali.

203.jpg

Foto: 
bustle.com

2. The Vow

Manželský sľub je filmom, ktorý vzbudí emócie aj v najväčšom flegmatikovi. Channing Tatum (Leo) a Rachel McAdams (Paige)  tvoria snový pár. Zosobášili sa aj napriek nesúhlasu rodičov Paige. Jedného dňa ich po ceste domov zastihne autonehoda, následkom ktorej Paige prichádza o pamäť. Leo preto bojuje so všetkých síl, aby si naňho jeho milovaná spomenula. Zároveň ho tlačí čas pretože jeho svokrovci majú plán ako docieliť, že svojej dcére konečne zariadia život podľa seba.

204.jpg

Foto: 
screendaily.com
 

3. Láska stojí za všetko

V hlavnej úlohe obsadili Amandlu Stenberg (Maddy) a Nicka Robinsona (Olly). Mladá Maddy trpí silnou poruchou imunity, čo znamená, že celý jej život sa točí iba okolo vydezinfikovaných izieb a absolútneho zákazu opúšťať svoj dom. Nikdy nezažila dobrodružstvo. Celá situácia sa však mení príchodom nového suseda Ollyho, vďaka ktorému Maddy zistí, že nie všetko, čo jej povedali bola tak úplne pravda.

205.jpg

Foto: 
joj.sk

4. Predtým ako som ťa spoznala

Tento film obsahuje mnoho nečkaných zvratov. Hrdinov si okamžite zamilujete. Sú nimi Emilia Clarke (Lou) a Sam Claflin (Will). Will bol úspešným bankárom s veľmi nešťastným osudom. Mal nehodu, po ktorej ostal paralyzovaný od krku dolu. Nedokázal zniesť predstavu, že už nie je sebestačný a k svojej existencii bude navždy potrebovať pomoc. Jeho rodičia preto zháňali opatrovateľku. Na toto miesto sa prihlásila aj mladá Lou. Z počiatku Will protestoval. Ako sa však neskôr ukázalo, na bláznivej dievčine s farebnými pančuchami mu začalo záležať. Lou sa zo všetkých síl snažila zmeniť jeho budúce rozhodnutie. To či uspela uvidíte sami.

206.jpg

Foto: 
latimes.com

5. To All the Boys I’ve Loved Before

Lara Jean bola obyčajné dievča, ktoré sa, tak ako mnoho jej rovesníčok, niekoľkokrát zamilovala. Riešila to však svojsky. Každému z chlapcov, do ktorých sa zaľúbila, napísala milostný list, no nikdy im ho neposlala. Odkladala si ich u seba v izbe až dokým jedného dňa nezmizli. Od toho momentu sa jej život zmenil.

207.jpg

Foto: 
pastemagazine.com

- - Inzercia - -