Dnes je pondelok, 14.jún 2021, meniny má: Vasil
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ak ťa to stojí tvoj pokoj, je to príliš drahé

november 21, 2020 - 23:10
Životné situácie majú síce všetky možné farebné odtiene, no častokrát na veci nahliadame buď ružovo alebo čiernobielo. Nedokážeme nájsť vyváženie, ktoré by korešpondovalo s našim vnútrom.
Foto: 
shutterstock.com

Nie sme nijak limitovaní. Skutočne sa nám v dnešnom svete môže stať čokoľvek. Je len na nás, kam danú situáciu zaradíme. Tak čo to bude? Kolónka s názvom piesne od Kelly Clarkson „Čo náš nezabije, to nás posilní,“ či okamih, ktorý nás zruinuje? V takejto situácii si musíme uvedomiť plusy a mínusy.

Najrozšírenejšia alternatíva rozhadzujúca čakry sú vzťahy. Investujeme do nich abnormálne veľa energie, času a vlastne celé bytie. Staviame na presvedčení, že človek schopní prijímať všetko, čo mu ponúkame nás nesklame. Ak vezmeme do úvahy fakt, že ľudí nezmeníme ani neprinútime k rovnakému prístupu aký sme voči nim zaujali my, toto presvedčenie odrazu nadobúda podobu dôvery, ktorá potrebuje slepeckú palicu a vodiaceho psa.

213.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Jedného dňa sa zobudíš a uvedomíš si, že poniektoré rozhodnutia, ktoré si učinila boli, v priškrtenom slova zmysle, zbytočné. Nemusíš ich ľutovať, skrátka len prijmeš realitu a povieš si „okej, nepadlo to na úrodnú pôdu, no ja mám čistý štít“ a odkráčaš preč.

Problém s láskou je ten, že môžeš milovať kohokoľvek chceš, ale to oni tiež. Pravdepodobne neporozumieš dôvodu, prečo ti venovali toľko času ak to nemysleli ani trošku úprimne, ale to je v poriadku. Potom už ostáva iba akceptovať ich. Niekedy totiž nedostaneš žiadnu zázračnú formulku, ktorá by ťa pripravila na koniec, proste sa pohneš vpred.

Na prvom mieste stojí tvoj pokoj a vyrovnanosť. Je to ako nakupovanie. Tiež bezúčelne nevyhodíš obrovské množstvo peňazí za kus látky, o ktorom vieš, že vydrží maximálne mesiac dva. Prečo by si teda mala platiť horibilnú sumu za človeka, ktorý ťa nijakým spôsobom nepresvedčil, že je toho hodný? Princezná, ak ťa stojí tvoj pokoj, je príliš drahý.

- - Inzercia - -