Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pokiaľ robíš tieto 3 veci, ostaneš sama

november 21, 2020 - 23:28
Súlad vyplýva zo vzájomného rešpektu. Poznáš snáď milión prísloví a porekadiel typu „Čo nechceš, aby robili tebe, nerob ani ty druhým,“ atď. Nech si momentálne akokoľvek zagúľala očami, nič nezmeníš na tom, že v reálnom živote platia.
Foto: 
shutterstock.com

Prvým krokom v budovaní tvojej osobnosti je výchova. Tá sa častokrát musí popasovať s povahou a tento boj sem-tam pripomína vojnu o Tróju. Rodičia robia, čo je v ich silách, aby z teba vydolovali tú najlepšiu verziu akú je možné docieliť. V prípade, že sa časom vyberieš svojou cestou, prosím, zohľadňuj tieto 3 veci, pretože ak ich prestrelíš, neostane ti nikto.

1. Arogancia

Arogantný človek nikdy neuspeje. Je to ako byť bad guy v ktoromkoľvek filme. Darmo to vyzerá, že vyhrávaš. Koniec vždy zatlieska strane svetla. Ak to preklopíme do reality, arogancia je jedna z najhorších možných charakterových čŕt. Je návyková a slúži ako účinný prostriedok na ochranu pred vypočítavými ľuďmi. Tu si ale treba uvedomiť, že nie všetci ti chcú zle. Plánuješ celým životom preplávať ako hnusoba, s ktorou nikto nevydrží v miestnosti dlhšie než 2 minúty? Fajn, ale potom sa nečuduj, že večer ťa nikto za stolom nečaká, aby ste si pokecali. 

219.jpg

Foto: 
shutterstock.com

2. Pomstychtivosť

„Oko za oko, zub za zub“ kedysi fungovalo doslovne. Chvála nám za posun v rámci spoločnosti. Vždy, keď nám niekto ublíži, neubránime sa vete „Karma je zdarma a tá sa ti vráti“. Netvrdím, že by to tak nemalo byť, ale hrať sa na tetušku Karmu osobne? Zlatko, ty nerobíš konkurz na sci-fi trilógiu o super naturálnych bytostiach. Prestaň zo seba robiť hrdinu. Nie si ani prostriedok na čistenie plesní takže sa netvár ako vyhubíš všetko zlo. Hlavne keď konáš v mene sebectva.

 Ak máš podobnú vlastnosť v povahe, ver tomu, že tvoj blízky okruh sa bude v dohľadnej dobe zmenšovať. Pochopiteľne, nikto nechce žiť v strachu, čo im jedného dňa vyvedieš iba preto, lebo si v hlave vytvoríš nejaký vysoko nepravdepodobný scenár, za ktorý budeš žiadať „spravodlivosť“.

218.jpg

Foto: 
shutterstock.com

3. Egocentrizmus

Top 3 veci, ktoré nikdy nerobiť, nám uzatvára egocentrizmus. Predstavme si, ako by vyzeral svet, keby v ňom žili iba ľudia, ktorí okrem seba nemilujú nič iné. Otrasné čo? Horšie to je už len v prípade ak sa takto chováš na úkor svojich priateľov. Len TY musíš byť v žiare reflektorov, siať najlepšiu úrodu, vyzerať najkrajšie a ak sa tento tvoj systém nedajbože niekto pokúsi prekonfigurovať beda mu. Moja milá, možno ťa nepoteším, ale poviem to aj tak. Pokiaľ sa čím skôr nespamätáš a nezačneš vidieť aj ďalej od svojho nosa, jediný človek, s ktorým budeš v kontakte je ten, čo na teba žmurkne v prenosnom vyklápacom zrkadielku. Na druhú stranu by to nebol až taký problém, veď seba máš predsa najradšej.

217.jpg

Foto: 
shutterstock.com

- - Inzercia - -