Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Kávoholikov spája láska ku káve

november 23, 2020 - 14:10
Každý milovník kávy vie, že káva nie je iba nápoj. Je to zdroj energie, dobrej nálady a v neposlednom rade nezameniteľná možnosť utuženia sociálnych kontaktov. Veď kde inde ako pri kávičke my ženy zvykneme poklebetiť? Navyše, ak poznáte správnu alchýmiu, pite kávy sa môže premeniť na skutočný zážitok.
Foto: 

A práve ten ponúkajú Kávoholici v platforme, ktorá spojila kávových majstrov s milovníkmi kávy. Ich cieľom je naučiť slovenských spotrebiteľov, ako správne zdolať cestu a docieliť tak požadovaný zážitok z kávy. Veria, že každý, kto raz ochutnal kávu sa môže stať Kávoholikom a zvýšiť svoju kávovú gramotnosť. A tým zlepšiť povedomie a zručnosti vo výbere, príprave a podávaní kávy, ale aj o výbere kávovaru a jeho servise. Lebo len vtedy budú na Slovensku pribúdať Kávoholici, keď spotrebiteľ uspokojí svoj očakávaný pocit a bude mať ten pravý zážitok.

Lokálne pražená a vždy čerstvá káva je základom úspechu

Prví slovenskí Kávoholici vedia, že cesta k zážitku z kávy nie je jednoduchá, no o to viac je vzrušujúca. Dá sa na nej veľa naučiť. Lokálne pražená, vždy čerstvá káva je vždy základom kávového pôžitku. Ako vysvetľuje kávový majster a pražiar v jednej osobe Ján Havránek, zážitok z kávy začína v momente výberu tej správnej kávy, ktorú naozaj treba vedieť vhodne vyberať. Pokračuje riadnym skladovaním. „Samotná príprava, to už je malá veda, ale nie jadrová fyzika. Zvládne to každý, stačí poznať niekoľko pravidiel. Dochutenie je na každého chuti, treba len vedieť, čo s čím správne kombinovať,“ dodáva. Zaujímavosťou je, že Jankova láska ku káve začala, dá sa povedať, ešte pred narodením. Ovplyvnila to pravdepodobne jeho mama, ktorá v tom období rada chrúmala kávové zrnká. Asi aj preto má rád čistú chuť kávy a  ako budúci pražiar sa už v podstate narodil. Vie však, že káve, ktorú upraží, nedáva jedinečnosť stroj, ale originálny rukopis a postup, ktorým docieli tú najlepšiu chuť kávy. Do každej jednej dávky upraženej kávy ale vždy vkladá srdce a až to, tomu dáva punc dokonalosti. Jeho osobným cieľom je pozdvihnúť na Slovensku gramotnosť pitia kávy.


Ján Havránek, 
kávový majster, pražiar a obchodník

Sen zakávovať svet

Podávanie je umenie vkusu spojené so správnym výberom kávového servisu. A tu by sa zdalo, že kávová cesta už skončila, stačí len vypiť. Práve teraz ale nastupuje druhá časť cesty k zážitku z kávy. Je to starostlivosť o kávovar a jeho servis, ktorý je koncom, ale zároveň aj začiatkom celej cesty odznova. A previesť touto cestou všetkých nádejných Kávoholikov je už úlohou ďalšieho člena tímu Pavla Patáka. Skúsenejšieho kávového majstra by ste na Slovensku hľadali len ťažko. Nie z pohľadu veku, ale 25 ročných skúseností. Kávovú scénu na Slovensku doslova tvoril. S kávou pracuje celý život. Predával ju, školil o nej, hodnotil ju v rôznych súťažiach, venuje sa kávovarom a v minulosti mal aj vlastný servis. Svoje skúsenosti z tejto oblasti chcel už dlhšie pretaviť do uceleného projektu. Začiatkom tohto roka stretol tých správnych ľudí a spoločne sa do toho pustili. Jeho snom je zakávovať svet. „Náš koncept v sebe združuje všetko spojené s kávou. Zlúčil naše profesijné aj životné skúsenosti s pražením kávy, technológiou prípravy – od kávovarov, cez starostlivosť o rôznorodých zákazníkov, servis a údržbu s dlhoročnými skúsenosťami, až po baristiku na všetkých úrovniach,“ konštatuje. Zároveň pripomína, že káva je emócia – vášeň. „Niečo, čo na vás určite nepreskočí cez monitor počítača. Rozmanitosť vône, družná diskusia s teplou šálkou kávy v ruke. Existujú síce vzorce a receptúry ako si pripraviť kávu, ale to je o niečom inom. Rozmer osobného kontaktu je jednoducho nenahraditeľný,“ zdôrazňuje.


Pavol Paták, kávový majster a odborník na kávové stroje

Rodinná slovenská firma

Kávičkári to nie sú iba spotrebitelia, ale je to celý segment domácností, kancelárií, kaviarní a reštaurácií. Cieľom Kávoholikov je postarať sa o celý kávový segment, odpovedať na jeho potreby a vniesť do neho pojem kávová gramotnosť. A to si vyžaduje schopného manažéra. Tým je generálny riaditeľ platformy Ján Hoľko ml. Ako sám hovorí, v minulosti bol turistický spotrebiteľ kávy a až do momentu kým sa stretol s kávovými majstrami, ju spokojne pil s dvoma cukrami a pol litrom mlieka. Od nich sa však naučil, ako kávu správne piť a najmä ako si ju vychutnať. Stretnutie so zvyšnými Kávoholikmi považuje za osudové, pretože spojilo ľudí s podobnými snami. Vybudovať „niečo“ slovenské, čo bude lahodiť Slovákom - ich zmyslom, chutiam a potrebám. Pre Jána je projekt Kávoholik zároveň výzvou splniť si spoločný sen s otcom a zanechať pre deti a vnúčatá kus srdca v značke, na ktorú budú hrdé všetky generácie v rodine.


Ján Hoľko ml., generálny riaditeľ platformy 

 

- - Inzercia - -