Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo znamená dospieť?

november 27, 2020 - 00:49
Klasickej detskej frázy „život nie je fér“ sa držíme zubami nechtami počas celého života. Hoci máme pravdu, nič to nemení na tom, že sa jednoducho musíme prispôsobiť.
Foto: 
pexels.com

Chápeme, že určité veci, ktoré chceme dosiahnuť nejdú okamžite a občas k nim potrebujeme trochu dopomôcť. Dôležité je nevzdať sa. Každý si môže povedať „nedá sa, je to nemožné“. Umenie však spočíva v kreativite a vzájomnej podpore.  

Nalejme si čistého vína: Život nikdy nebol a ani nebude iba ružovučký a krásny. Častokrát sa potkneš, urobíš krok vedľa, zmeníš školu či zamestnanie alebo ti niečo nevyjde. Nemaj obavy, je to prirodzené. Do toho nám nahráva aj fakt, že vesmír je zázračnou silou. Vďaka nej vieme, že čokoľvek sa stane má vždy nejaký význam. Robíme rozhodnutia, na ktoré chvíľami nie sme hrdí, no aj oni majú svoju váhu a určujú náš smer. Ako by sme sa predsa poučili, keby nebolo sklamaní a lekcií?

247.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Dospievanie je presne tou fázou, počas ktorej si uvedomíme obrovské množstvo vecí. Prechod od dieťaťa k dospelému človeku je sprevádzaný výstupmi a pádmi. Chtiac nechtiac ich absolvujeme všetci. Avšak ponaučenie, ktoré si z neho vezmeme je individuálne. Kedy vieš, že si dospela?  

Dosiahnuť pomyselný bod samostatnosti znamená prehĺbenie schopnosti akceptovať ponuku, akú od života dostaneš. Kľudne môžeš sedieť v kúte a vyplakávať prečo práve ty alebo sa obrníš a i navzdory hocijakým prekážkam začneš nasledovať svoje sny. Pochopíš, že aj keď sa ideály z wish listu, nenaplnia okamžite, príde ich čas. Tvoj vytúžený cieľ si ťa nájde. Paradoxne práve vtedy, keď ho najmenej čakáš. Vieš, že si dospela akonáhle si schopná postaviť sa prekážkam čelom bez toho, aby si zmätene prestupovala z miesta na miesto a čakala na záchranu.  

- - Inzercia - -