Dnes je piatok, 02.december 2022, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

UKONČENÉ! Tipy na knižky pod vianočný stromček: Vianočná nádielka od autora Ľuba Olacha

december 11, 2020 - 13:43
Pomaly, ale isto klopú na dvere Vianoce. Mnohí už majú prekvapenia pre svojich blízkych pripravené, niektorí stále zvažujú, čím potešiť. Knihy nikdy neomrzia, prenesú vás za dobrodružstvom aj novým poznaním. Skrývajú v sebe čaro príbehov zo života velikánov aj hrdinov našich dejín.
Foto: 
archív

Tvorba Ľuba Olacha vie pohladiť srdce, ale i vtiahnuť čitateľa do deja nekompromisného prostredia vysokej politiky a justície. Či už vyberáte knihu pre priateľku, manžela alebo rodičov, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi: 

 Román pre ženy Prezidentka

Nejedno ženské srdce poteší román Prezidentka. Príbeh o ambicióznej mladej žene, ktorá kráča za svojou vysnenou kariérou najlepšie, ako vie. Ako sa dokázala nenápadná novinárka dostať až na post prezidentky? Ako sa dajú zvládať pravidlá mužského sveta? Katka Krásna využíva pri tom všetky svoje zbrane, krásu aj pragmatické postoje. Nevyhla sa ani zákulisným hrám, avšak nárok na lásku má každá žena bez ohľadu na postavenie.

Príbeh je vsadený do obdobia rokov 1987 až 2019 a je prepletený historickými udalosťami daného obdobia.

p.jpg

Foto: 
archív

Knižná novinka: román Osuský – zabudnutý diplomat

Kniha detailnejšie približuje životný príbeh významnej slovenskej osobnosti Štefana Osuského v diplomatických službách. Jeho pôsobenie najmä v Paríži a v Ženeve bolo mimoriadne úspešné, ale nedorozumenia s JUDr. Edvardom Benešom pretrvávali počas celej jeho diplomatickej kariéry. Ako mimoriadny minister a vyslanec podpísal Trianonskú zmluvu a uviedol Slovensko na mapu sveta. Univerzita v Dijone mu udelila čestný doktorát za úspešné pôsobenie na medzinárodnej scéne                a rektor akadémie ho označil za „potulného rytiera“, teda za putujúceho ochrancu najušľachtilejších ideálov. Vo Francúzsku mu bolo udelené vyznamenanie Veľký dôstojník Čestnej légie. Vysokými vyznamenaniami si ho uctila aj Bolívia, Čile, Grécko, Luxembursko, Monako, Juhoslávia, Poľsko a Rumunsko. 

Krátky úryvok z knihy Osuský – zabudnutý diplomat číta autor knihy Ľubo Olach.

Ľubo Olach: Úryvok z knižnej novinky Osuský - zabudnutý diplomat

Autor: 
youtube.com

o.jpg

Foto: 
archív

Kniha Advokát

Dovoľte si odviazať sa a uletieť na pár chvíľ z prítomnosti do života advokáta Adama Sýkoru a zakalených vôd slovenskej justície.

Vo svete talárov nie vždy pravda a láska víťazia nad lžou a nenávisťou. Aj keď sa niektoré prípady zdajú beznádejné, advokát svojím majstrovstvom, dlhoročnými skúsenosťami, stykmi a citom pre výšku úplatku nakoniec pre svojho klienta dosiahne oslobodzujúci rozsudok. Koľko úsilia sa skrýva za obhajobou jedného prípadu, koľko je zničených životov v závere a koľko víťazstiev ega? Kedy je náš život naplnený skutočným šťastím a kedy len maskou úspechu... 

a.jpg

Foto: 
archív

VAVRO ŠROBÁR OSUDOVÉ PREVRATY 1918 1944 1948

Román o ďalšom velikánovi z pera Ľuba Olacha rozpráva príbeh o živote politika, ktorý aktívne zasiahol do našich dejín v troch prevratoch. Vavro Šrobár mal veľké zásluhy na vzniku Československej republiky v októbri 1918. Ako minister s plnou mocou pre správu Slovenska sa postaral o odchod vojsk Maďarskej republiky rád zo Slovenska. V roku 1944 sa opäť dostal do víru hlavných udalostí, keď sa stal spolu s Karolom Šmidkem predsedom povstaleckej Slovenskej národnej rady. Zúčastnil sa na rokovaniach československej vlády v Moskve a pri zostavovaní Košického vládneho programu. Vo februári roku 1948 v snahe podporiť prezidenta E. Beneša nepodal s Jánom Masarykom demisiu a zostal politicky činný v podstate až do svojej smrti. 

vav.jpg

Foto: 
archív

Knižné novinky, súťaže a tvorbu Ľuba Olacha môžete sledovať na novom webe www.luboolach.sk alebo facebookovom profile ĽuboOlachAutor.

Súťaž: Vianočná súťaž o knihy pod vianočný stromček od autora Ľuba Olacha
Jeden z vás získa knihy Ľuba Olacha: Prezidentka, Osuský – zabudnutý diplomat a Nádenník pera vo francúzskych  službách. 

Napíšte nám správnu odpoveď na súťažnú otázku: Ako sa volá knižná novinka Ľuba Olacha
a. Guvernér Karvaš
b. Advokát
c. Osuský - zabudnutý diplomat

- - Inzercia - -