Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vladislav Stanko venoval vianočný dar pre občanov požiarom poškodeného domu v Košiciach

december 25, 2020 - 10:53
Vianočný dar pre občanov požiarom poškodeného obytného domu na Ovručskej 6 v Košiciach od Vladislava Stanka, poslanca Košíc a poslanca MČ Dargovských hrdinov.
Foto: 
EUROPEAN INSTITUTE

■  V deň vzniku požiaru obytného domu na Ovručskej 6 v Košiciach ste na FB hneď zverejnil informáciu, že pomôžete poškodeným spoluobčanom.

Áno, bola to spontánna reakcia na nešťastie, ktoré sa stalo. Ako obyvateľ MČ Dargovských hrdinov som chcel pomôcť spoluobčanom, tak ako pomáham v rámci charitatívnych projektov dlhé roky. Napríklad v minulosti som zaslal svoj poslanecký decembrový plat na transparentný účet zriadený k tragédii v Prešove, podporil Beh pre chudobných otca Gombitu, projekt Českej televízie a NROS Pomozte dětem, charitatívnu dražbu na Pražskom hrade, kde som vydražil posledný obraz Karla Gotta pre charitatívne účely apod. Charitu, kultúru, umenie a šport podporujem dlhodobo.

■ Akou formou ste nakoniec poškodených spoluobčanov podporili?

Pôvodný zámer vytipovať si najviac poškodené, či sociálne slabšie rodiny a prispieť im finančnou hotovosťou sme po rozhovoroch so starostom a zástupcom vlastníkov bytov zmenili na formu poukazov do obchodnej siete. Bohužiaľ miestna košická obchodná sieť na náš mail vôbec nereagovala, tak som to riešil cez nadnárodnú sieť v Bratislave. Pointa bola, že pomoc od MČ Dargovských hrdinov z prostriedkov generovaných na transparentnom účte, pomoc od mesta Košice, či plnenie od jednotlivých poisťovní sa k poškodeným občanom dostanú až v roku 2021, ale ja prostredníctvom EUROPEAN INSTITUTE Prague sme chceli pomôcť ešte pred Vianocami 2020.   

■ Podarilo sa Vám to?

Áno. Dnes 23.12.2020 odovzdal môj brat Slavomír Stanko v mojom mene poukazy v rovnakej hodnote pre všetky rodiny zástupcovi vlastníkov bytov p. Emilovi Kralovičovi, ktorý ich doručí do všetkých 32 bytov v poškodenom bytovom dome. Mimo našej pomoci môžu občania Košíc naďalej prispievať na transparentný účet OVRUČSKÁ 6 KOŠICE: SK9809000000005175868381, zriadený MČ Dargovských hrdinov. Pevne verím, že poškodených spoluobčanov poteší akákoľvek pomoc.

Prajem všetkým Pokojné Vianoce a Šťastný Nový rok.

priloha_bez_nazvu_00037.jpg

Foto: 
EUROPEAN INSTITUTE

- - Inzercia - -