Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prečo si do vzťahu vyberieme nesprávnych ľudí?

december 26, 2020 - 13:45
„Zas to nevyšlo,“ je veta, ktorú ovládame spamäti. V samotnej podstate sme si už na ňu zvykli. Nedala by sa zaradiť medzi šokujúce okamihy. Prečo si teda do života vyberáme nesprávnych ľudí?
Foto: 
shutterstock.com

Úprimne, ono to ani nie je o tom, že by boli zlí. Ide skrátka iba o to, že nám povahovo nezapadnú do našej charakteristickej skladačky. Sama na sebe viem, že aj keď prišiel naoko „pán úžasný“ akoby som po chvíli dostala nadľudský zrak a odrazu mi vadil ešte aj hlasnejší nádych. Tieto existenčné maličkosti zisťuješ až po nejakej dobe strávenej s dotyčnou osobou. Na začiatku je predsa všetko tak nádherne ružové. Skoro ako Barbie svet.

Primárne je dané, že sa sem tam k našej osobe pripletie človek, ktorému je „súdené“ neostať. Musia prísť, pretože takisto ako pri niekom pochopíš kým chceš byť, všetko má svoj protipól. Druhá strana ťa tým utvrdzuje, či cesta, ktorou si sa rozhodla kráčať je správna.

375.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Niekde som započula odpoveď na túto otázku. Znela: „Vyberáme si k sebe ľudí, o ktorých máme dojem, že si ich zaslúžime.“ Tí pragmatickí by klasicky nesúhlasili, no ja osobne verím na akési nadprirodzeno a jednoducho cítim, že každý kto sa objaví pri tvojich pomyselných dverách, tam je z istého dôvodu.

Rovnako je pravdou aj fakt, že nech sa už nachádzame v hocijakej emočnej fáze, priťahujeme k sebe osoby s podobným rozpoložením. V skratke povedané, robia ti zrkadlo. Každopádne, táto rovnica má príliš veľa výsledkov a je v prvom rade individuálna. Neboj sa zvažovať všetky možnosti a občas netreba ihneď hádzať flintu do žita, lebo aj ten, čo sa spočiatku zdá byť chybným krokom, môže znenazdajky nadobudnúť podobu tvojho vysnívaného princa. Zároveň však nešetri ostražitosťou, funguje to i opačne.  

- - Inzercia - -