Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kedy by si mala podať pomocnú ruku?

december 27, 2020 - 23:37
Ľudia s problémami bojujú na dennom poriadku. Nie vždy sa ich však dá zvládať s úsmevom na perách. Kedy by si mala pomôcť?
Foto: 
shutterstock.com

Tvoja oddanosť je najintenzívnejšia pri rodine či najbližších priateľoch. Vedela by si na 100% tvrdiť, že ich poznáš a dokážeš vycítiť, kedy ťa je najviac treba? Ak máš náhodou medzery, my ti ich pomôžeme vyplniť.

Človek je okrem svojej kreativity a vynaliezavosti známy aj pre svoju hrdosť. Ťažko sa mu priznáva, že niečo nejde podľa jeho predstáv, tobôž nie, že to zrejme nezvládne sám. Vtedy zvykne skrývať nešťastie za krásny úsmev alebo sa obrní vetami typu: „Som v poriadku, zvládam to, ja to vyriešim, bude dobre, nič mi nie je, nestalo sa zas nič strašné...“

382.jpg

Foto: 
shutterstock.com

A práve toto je tvoj čas. Požiadať o pomoc znie v rámci teórie skutočne jednoducho, veď jediné, čo musíš urobiť je otvoriť ústa. Prax má ale od jednoduchosti na míle ďaleko a je v nej zahrnutých množstvo faktorov, ktoré túto na oko ľahkú vec komplikujú.

Keby si si náhodou ešte nevedela s niečím poradiť, predstav si seba v podobnej situácii. Aké signály vysielaš, keď chceš požiadať o pomoc, no zároveň si plánuješ ponechať dôstojnú tvár. Výrok „podľa seba súdim teba“ je v tomto prípade celkom nápomocný. Presne tak to platí všade. Stačí sa na situáciu pozrieť v inom svetle a okamžite vidíme rozdiel. 

- - Inzercia - -