Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nezabúdaj na ten kus dieťaťa, ktoré v tebe drieme

január 02, 2021 - 19:28
Byť dieťa je skvelé. Nemáš absolútne žiadnu zodpovednosť. Tvoj jediný problém spočíva v hračkách a v neposlednom rade tvoju fantáziu ešte nepoškvrnila realita.
Foto: 
unsplash.com

Bohužiaľ, ak existuje niečo, čo nezastavíme, tak čas. Na náš vkus plynie až príliš rýchlo. Od hrania sa s bábikami či autíčkami k pravítkam, zošitom a učebniciam je to len na skok. Potom nasleduje puberta, oslava osemnástky a odrazu stojíš na rozhraní rozhodnutia, ktorým smerom sa poberieš v rámci budúcnosti.

Už sa nejedná o otázku „čím chceš byť keď budeš veľká“ pretože veľká už si. Takže odpovede typu princezná, superhrdina a podobne boli nútené opustiť repertoár. Musíš si vybrať, rýchlo a rozumne, aby si sa dokázala uživiť. Aké smutné, že častokrát tu prestávame premýšľať nad svojimi snami a nad všetkým, čo sme chceli dosiahnuť. Zabúdame žiť podľa toho, čo nás baví.

405.jpg

Foto: 
unsplash.com

Preto sa väčšinou utiekame k malým radostiam. Snažíme sa udržať to šťastné dieťa, ktoré i navzdory pribúdajúcim rokom drieme dakde v hĺbke našich sŕdc. Nenechaj ho odísť. Vždy sa nájdu situácie, kedy ho budeš potrebovať. Zároveň ťa podrží v ťažkých chvíľach. Nezabúdaj si pripomenúť časy, kedy stačilo pofúkať oškreté koleno a v sekunde prestalo bolieť.

Život je jedna veľká modrina, ktorú čas od času treba iba pohladkať a spomenúť si, že stále môže byť aj horšie. Tak ako si v detstve vyronila zopár sĺz a hneď na to, si letela späť na preliezky, aj v dospelosti si jednoducho dopraješ minútku ľútosti, no potom pokračuješ ďalej. O tom to totiž celé je.

- - Inzercia - -