Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ľahko sa hovorí, ťažko sa realizuje

január 02, 2021 - 19:47
Poznáš ten moment, kedy za tebou príde kamoška s otázkou „čo mám robiť“, a ty dokonale poznáš odpoveď, no keď sa ocitneš v jej koži, nevieš čo skôr?
Foto: 
unsplash.com

Ide o to, že akonáhle sa ťa niečo bytostne nedotýka, si schopná nájsť riešenie priam v sekunde. Ani sa len nad tým nepozastavíš, pretože ti to príde prirodzené a normálne. Z racionálneho hľadiska vykalkuluješ najlepšiu možnú alternatívu, pomocou ktorej odstrániš všetky neduhy.

Ako to však vyzerá, keď stojíš na opačnom brehu? Častokrát sa pozastavuješ nad tým, že keby si sa aspoň raz, jeden jediný krát, riadila svojimi vlastnými radami, mohlo by všetko dopadnúť inak, ak nie lepšie. Tak teda v čom je háčik? Kde leží ten problém, ktorý ti nedovoľuje, priam zabraňuje vykonať správne rozhodnutie? Odpoveď znie, v srdci.

407.jpg

Foto: 
unsplash.com

Rozum a srdce boli odjakživa dve extrémne protichodné veličiny. Situácie, kedy sú v súlade, respektíve na rovnakej vlne, sú výnimočné. Prekážky v rámci lásky sú doslova trestom. Nedobrovoľne staviaš samú seba do pozície bojovníka i súpera. Jakživ tento boj nikdy nikto nevyhral. Prinajmenšom nie bez následkov. Tvoje myšlienky sú zahalené rúškom citov, a preto, i keď presne vieš, čo je správne, necháš sa uniesť nádejou v krajší zajtrajšok.

Osobne som vždy vravievala, že by som bola najradšej v pozícii človeka, ktorý rady poskytuje, než naopak ten, čo ich dostáva. Totiž, ľahko sa hovorí, aký krok je nevyhnutný pre to, aby si sa mala lepšie. Avšak zrealizovať to, si žiada obrovskú dávku odvahy a sebazaprenia. 

- - Inzercia - -