Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pred sklamaním neutečieš

január 06, 2021 - 00:52
Nech sa na to pozeráš z akéhokoľvek uhla, vzťahy ťa vždy istým spôsobom poznačia a akosi určia tvoje nasledujúce životné smerovanie.
Foto: 
unsplash.com

Poväčšine sa po nevydarenom vzťahu uzavrieš do seba a prakticky svojmu osobnému svetu navalíš vlastný lockdown. Čo to znamená? Máš pocit, že ti chce každý iba ublížiť, chlapov šmaríš do jedného a toho istého vreca s nápisom „nestojí mi to za to“ a na moment sa staneš introvertkou.

Nemáš chuť preberať tematiku vzťahov ani len so svojimi kamoškami pretože neexistuje nič živé či neživé, čo by ti nešlo na nervy. Skrátka máš toho po krk a hocijaká snaha o hlbšiu debatu je vopred odpískaná. Po tejto turbulentnej fáze sa obrníš a podvedome zabraňuješ ľuďom, aby sa s tebou socializovali.

416.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Jasné, prednosť majú chlapi, ale počas tvojho subjektívneho lockdownu majú ženy takmer rovnaké „šťastie“ dostať sa k tebe. Prečo to robíš? Jednoducho preto, lebo si myslíš, že keď sa uzavrieš, predídeš tým sklamaniu. Poviem ti jednu vec, jednak pre tvoje dobro a po druhé, ide o číro číry fakt: pred sklamaním neutečieš.

Nebodaj sa plánuješ skrývať pod perinou už na veky vekov. To ani len z ďaleka nie je zdravé. Tak či tak raz príde niekto, kto vycíti slabiny v zábranách a votrie sa ti do života. Môže ti ublížiť, no nemusí, ale aj keby hej, ber to tak, že život nebude stále o ružových poníkoch vypúšťajúcich trblietky a levanduľky. Ak máš dostať lekciu, dostaneš ju, bez ohľadu na to, či si o ňu stála alebo nie. Snáď si si len nevydedukovala, že budeš svojim vlastným manažérom.

Každopádne, neuchyľuj sa k drastickým opatreniam. Škodíš tým iba sebe samej a v konečnom dôsledku ti to bude platné akurát tak na dve veci a my obe vieme, že ani jedna z nich nie je úplne okej. 

- - Inzercia - -