Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ranná jóga ako skvelý štart do dňa

január 07, 2021 - 14:28
Pokiaľ sa rozhodneš zmeniť svoj životný štýl, prvý impulz musí byť v mysli. Takzvaný mindset je totiž základnou položkou vedúcou k úspechu.
Foto: 
pexels.com

V súčasnosti sa potýkame s množstvom situácii, ktoré v nás vyvolávajú stres a pocit nespokojnosti. Je to pochopiteľné. Nikto z nás predsa nečakal, že zo dňa na deň budeme musieť riešiť stratu zamestnania, obmedzenia na slobodnom pohybe a podobne. Naša hlava je v jednom kuse zaplnená informáciami, s ktorými nedokážeme momentálne nič urobiť.

Ako sa mentálne upokojiť? Prvá vlna pandémie vo väčšine z nás prebudila chtíč robiť niečo so svojim zovňajškom. Veď predsa sa toho moc robiť nedá. Tak prečo nie? A keďže myseľ je prvotným faktorom garantujúcim napredovanie, musíme ju zveľaďovať. S tým nám dokáže pomôcť jóga.

424.jpg

Foto: 
pexels.com

Ja som sa takisto rozhodla nazrieť do hlbín tohto, pre mňa naozaj zaujímavého, cvičenia. Som síce iba na začiatku ale po pravde, ostala som fascinovaná. Môžete ju kombinovať s klasickým cvičením, no pre zaujímavosť, aj jóga ako taká vám dokáže pomôcť zhodiť nejaké to kilečko. Keďže je pri nej nutné udržiavať stabilitu a koncentráciu, neustále napíname svaly.

Osobne jógu praktizujem napríklad po rannom behu, kedy si pustím relaxačnú hudbu a učím sa správne dýchať. Kvôli opatreniam nemám tú možnosť vyjsť von a zájsť za skúseným trénerom, aby ma nasmeroval a opravil v prípade, že by som niečo robila zle, no od toho je tu YouTube. Minimálne aspoň na teraz. Pocit, ktorý budete mať už po 15 minútach je na nezaplatenie. Ak mi neveríte alebo máte pochybnosti, vyskúšajte si aspoň pár krát miesto keksíka rozprestrieť karimatku či čokoľvek po ruke, zapnite video a prestaňte myslieť na všetko, čo vás trápi. Rozhodne to stojí za to.   

- - Inzercia - -