Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nový rok staré ja

január 11, 2021 - 19:09
Ako som nedávno spomínala, predsavzatia tu nie sú iba vtedy, keď odbitím polnoci oblohu na niekoľko minúť pohltí žiara ohňostrojov.
Foto: 
pexels.com

Každopádne si myslím, že zadať si cieľ do nového roka nie je to isté ako sa zmeniť od morku kosti na nepoznanie. Fráza nový rok, nové ja je tým pádom absolútne nepoužiteľná. Myslíš si, že štrngnutím pohárikov na šampanské a hulákaním „šťastný nový rok“ jeden cez druhého tvoja osobnosť naberá iný spád? To ťažko.

Rovnako je rozdiel zaumieniť si zmenu v rámci vzhľadu, či zlepšiť isté osobnostné črty. Ty ako človek však ostávaš rovnaká. Môžeš vycibriť svoje správanie, prístup, otvoriť sa ostatným, no gro, a teda to kým si, ostáva.

Je skvelé, že čerstvý štart v tebe prebúdza vlnu eufórie a radosti z nepoznaného. Ona je práve dôvodom, prečo sa vôbec predsavzatia začali viazať k novému roku. Ja osobne mám rada ženu, akou som. Nie som najúžasnejšia, najkrajšia, či najmúdrejšia. Rozhodne som ale svoja a originálna. Nikto nebude mnou nech už sa snaží ako chce.

439.jpg

Foto: 
pexels.com

Toto by si si na sebe mala vážiť najviac. I navzdory väčším alebo menším chybám si, ako by povedala Mária Čírová, unikát. Nenechaj sa presviedčať, o tom, že si menej. Hlavne si pamätaj akí ľudia sa ťa v tomto smere snažia zneistiť. Buď je to niekto, kto by chcel byť súčasťou tvojho života, závistlivec alebo obyčajný nešťastník. Jednu vec majú ale všetky tieto osoby spoločné, stále si minimálne o 10 krokov pred nimi. Takže na margo toho by som rada klasickú frázu zmenila na: „Nový rok, staré ja.“

- - Inzercia - -