Dnes je štvrtok, 22.apríl 2021, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Všetko zlé je na niečo dobré

január 13, 2021 - 17:28
Dnešný svet ťa núti neustále rátať s najhoršou alternatívou. Predsa len, keď nič neočakávaš, neostanú ti oči pre plač a sklamanie sa nedostaví.
Foto: 
unsplash.com

Málokedy sa však ľudia zamýšľajú aj nad možnosťou, že nie je všetko iba čierne, pochmúrne a zlé. Pravdaže to tak môže na začiatku vyzerať, ale stáva sa, že s odstupom času sa na to všetko pozrieš s nadhľadom a uvedomíš si, že si vlastne celkom rada za to, ako sa veci vykryštalizovali.

Každá jedna situácia so sebou nesie ponaučenie. Tvoj život pozostáva z dvoch smerov. Tento smer závisí od typu odpovede. Buď odpovieš áno alebo nie. Na základe výberu jednej z dvoch možností sa ti otvoria pomyselné dvere vedúce do nejakej abstraktnej finálovej rovinky.

No a čo, že sa ti niečo nepodarilo na prvý šup. Týmto štýlom svet nefunguje. Pozri sa na to takto, ako by sme sa mali všetci dobre, keby nám čokoľvek vyšlo okamžite. Nezdá sa ti, že by odrazu vymizli problémy a nemali by sme sa na čo sťažovať? Áno, krásna predstava, no povedzme, dosť utopická. Dokonca by sme neboli schopní vážiť si malé víťazstvá.

451.jpg

Foto: 
unsplash.com

Jediné, čo musíš urobiť je začať vnímať na plno. Hovorí ti niečo jing a jang? Tieto dve slovíčka nesú celkom zaujímavé posolstvo. I navzdory faktu, že sú presným opakom, význam ostáva nezmenený. Aj v tom najväčšom dobre nájdeš kúsok zla. Naopak aj v najtemnejších časoch nájdeš záblesk svetla. Presne to je život.

Skús sa aspoň jeden deň nebúchať do hrude so slovami „nie som negatívna, som realista“ povedať, že všetko zlé je na niečo dobré, a v neposlednom rade tomu uver. Uvidíš ako sa veci okolo teba začnú postupne meniť k lepšiemu.

- - Inzercia - -