Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Počuli ste o Kopi Luwak? Pre niekoho gurmánsky zážitok, pre iného hnedá voda

január 28, 2021 - 16:56
Ako sa hovorí 100 ľudí – 100 chutí. Pri káve to však platí dvojnásobne. Čo jednému chutí, pre druhého môže byť horké, kyslé, vodové. Jednou z kontroverzných tém v tejto oblasti je pohľad na Kopi Luwak ľudovo zvanú cibetkovú kávu, ktorá je vlastne produktom tráviaceho traktu malého zvieratka. Kým niekto povie, že je to len hnedá voda, navyše nechutne drahá, tak ďalší názor je, že ide o skutočnú lahôdku.
Foto: 
kavoholik

Zopár faktov
Káva je nápoj z ovocia. Vzhľadom na klimatické podmienky sa v Európe nepestuje. Každý z krokov na jej ceste do vašej šálky je však dôležitý. Od pestovania, zberu, správneho skladovania, cez praženie, opäť skladovanie až po samotnú prípravu. Jej hlavnou nevýhodou z pohľadu spotrebiteľa však je, že na nej voľným okom nie je vidieť žiadny nedostatok. Kým pri inom ovocí vidíte napríklad pleseň okamžite, v tomto prípade to tak nie je. No na druhej strane, ako každé iné ovocie, tiež reaguje na vplyv prostredia. A rovnako tak pri pražení sa dá všeličo pokaziť, aby pôvodne prémiová káva chutila všelijako len nie tak, ako má.

Je to proces
Kávovník rastie v okolí rovníka, na miestach s vysokou vlhkosťou. Dá sa pestovať priemyselne alebo na malých farmách. Výnimočný nie je ani voľný zber priamo v lese alebo pralese. Na to nadväzuje spôsob zberu, a to buď kombajnom alebo ručne. Ručný zber je zárukou zberu iba zrelých čerešieň, kombajn berie všetko. Nasleduje preprava v lodnom kontajneri v  50 – 60 kg jutových vreciach. Pri vyššej kvalite môže ísť o vákuové balenie s hmotnosťou 10 – 30 kg. Rizikom je, že pri samotnej preprave sa môže dovtedy výberová surová káva nakaziť rôznymi plesňami.

k50.jpg

Foto: 
kavoholik

Míľnikom je praženie
V celom procese môžeme práve praženie označiť za hlavný míľnik. Práve spôsob, akým sa káva praží, ju následne ďalej predurčuje na spôsob prípravy. Inak je totiž potrebné pražiť kávu, ktorú budeme pripravovať cez filter, do džezvy alebo ako espresso. Navyše každý národ má svoje tradície a tomu si prispôsobuje aj praženie. Na to treba pamätať, ak sa chceme vyhnúť nepríjemnému sklamaniu z drahej kávy, ktorú si kúpime napríklad v Dubaji alebo v Indii a potom ju ideme pripravovať doma na automatickom kávovare. Podobne je to aj s nemeckou kávou určenou na filter, prípadne francúzskou predstavou espressa. Pri kúpe kávy v zahraničí, bez dostatočnej znalosti prostredia jednoducho podstupujete riziko, že vám nebude chutiť. Káva sa síce pije všade vo svete, no praženie môže byť a verte, že aj je odlišné.

Ani najdrahší kávovar vám vždy nezaručí spokojnosť
Ak ste pozorne čítali predchádzajúce riadky, je vám jasné, že ani drahý automatický kávovar nie je zárukou chutného a kvalitného espressa. Najmä ak do neho dáte kávu určenú pre filter.

 Záver je teda taký, že ak vám niekto ponúkne Kopi Luwak a nechutí vám, nemusí to automaticky znamenať, že cibetka je zlá káva. A rovnako tak netreba haniť kávu a jej výrobcu, ak si ju pripravíte na automate bez údržby, čo zaručene pokazí jej kvalitu a výslednú chuť.

Ján Havránek  

- - Inzercia - -